Berlyno maratone Kenijos bėgikas Wilsonas Kipsangas pagerino planetos rekordą

Sekmadienį Vokietijos sostinėje vykusiame Berlyno maratone planetos rekordą pagerino Kenijos stajeris Wilsonas Kipsangas, distanciją įveikęs per 2 valandas 3 minutes ir 23 sekundes.
Wilsonas Ipsangas
Wilsonas Ipsangas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Sharon Cherop

31-erių metų W. Kispangas net 15 sekundžių pagerino ankstesnį rekordą, kuris priklausė tėvynainiui Patrickui Makau, prieš dvejus metus tame pačiame Berlyno maratone 42 km ir 195 m įveikusiam per 2 val. 3 min. ir 38 sek.. P.Makau dėl kelio traumos praleido 40-ą kartą vykusį bėgimą Vokietijos sostinėje.

Antras sekmadienį finišavo kitas Kenijos atletas asmeninį rekordą pagerinęs Eliudas Kipchoge (2:04:05), kuris balandį laimėjo Hamburgo (Vokietija) maratoną, o trečiąją vietą užėmė dar vienas Kenijos bėgikas Geiffrey Kipsangas (2:06:26).

Tai jau devintasis kartas kai maratono bėgimo rekordas gerinamas Berlyne ir penktasis vyrų planetos rekordas per praėjusį dešimtmetį.

Moterų įskaitoje Kenijos stajerės šventė dvigubą pergalę – pirma nuotolį baigė ir prieš dvejus metus Berlyne triumfavusi Florence Kiplagat (2:21:13), o antra finišavo Sharon Cherop (2:22:28). Trečia liko Vokietijos sportininkė Irina Mikitenko (2:24:54).