-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Bostono maratone penkias prizines vietas užėmė Etiopijos bėgikai, nustebino latvė

JAV mieste Bostone įvyko jau 120-asis maratonas, kuriame šiemet dominavo Etiopijos atletai, laimėję visas tris prizines vietas vyrų varžybose ir dvi iš trijų tarp moterų. Tiesa, varžybose nedalyvavo didžioji dalis geriausių JAV atstovų. Latvijos maratonininkė Jelena Prokopcuka buvo vienintelė Europos atstovė greičiausių moterų dešimtuke.
Bostono maratono nugalėtojai – Atsede Baysa (deš.) ir Lemi Berhanu Hayle'as
Bostono maratono nugalėtojai – Atsede Baysa (deš.) ir Lemi Berhanu Hayle'as / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Maratonas Bėgimas

Pirmą kartą nuo 2012 metais pasiekto Kenijos triumfo vyrų varžybose visas tris podiumo vietas užėmė vienos valstybės atstovai. Etiopijos bėgikai visus tris medalius Bostone laimėjo pirmą kartą.

21 metų Lemi Berhanu Hayle'as tapo nugalėtojų vyrų varžybose, trasą įveikęs per 2 valandas 12 min 45 sek. Jis aplenkė savo tautietį Lelisa Desisa (2:13,32), kuris Bostone triumfavo pernai. Trečiąją vietą užėmė Adhane Tsegay (2:14,02)

Moterų varžybose triumfavo etiopė Atsede Baysa, trasą įveikusi per 2:29,19 val. Per paskutinius 8 kilometrus nugalėtoja panaikino net 37 sekundžių atsilikimą nuo antrąją vietą užėmusios tautietės Tirfi Tsegaye (2:30,03). Trečia liko Kenijos atstovė Joyce Chepkirui (2:30,50).

Gana netikėtai ketvirtąją vietą tarp moterų užėmė mūsų kaimynė iš Latvijos Jelena Prokopcuka, nuo nugalėtojos atsilikusi 3 min. 9 sek. (2:32,28).

Latvė buvo vienintelė Europos atstovė dešimtuke, kuriame penkias vietas užėmė Etiopijos, tris – Kenijos atstovės, o be J.Prokopcukos tarp afrikiečių pateko ir devintąją vietą užėmusi amerikietė Neeley Spence Gracey (2:35,00).

Tarp vyrų 4-7 vietas užėmė Kenijos atstovai, aštuntas liko olandas Abdi Nageeye, devintas – dar vienas Etiopijos bėgikas, o dešimtas – amerikietis Zachary Hine'as (2:21,37).

Varžybose dalyvavo daugiau nei 30 tūkst. bėgikų, iš kurių pagal oficialius duomenis 2276 patyrė įvairias traumas, hospitalizuoti teko 58 sportininkus. Traumą ties maždaug 10-uoju kilometru patyrė ir praėjusių metų moterų čempionė Caroline Rotich iš Kenijos.

Etiopijos ir Kenijos bėgikai tarpusavyje dar nėra išsidaliję kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, tad Bostono maratonas jiems bus kaip vienas įskaitinių etapų. Tuo tarpu amerikiečiai jau žino, kas varžysis Rio, tad stipriausi bėgikai Bostone nesivaržė.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?