Deimantinės lygos etape Dovilė Dzindzaletaitė buvo penkta, Usaino Bolto sugrįžimas – pergalingas

Londone (Didžioji Britanija) prasidėjo vienuoliktas šio sezono IAAF Deimantinės lygos etapas. Pasaulio lengvosios atletikos aistruolių kraują kaitino planetos rekordininko jamaikiečio Usaino Bolto sugrįžimas, tuo tarpu Lietuvos garbę varžybose gynė trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
Usainas Boltas
Usainas Boltas / „Scanpix“/USA Today Sports nuotr.

Pirmą kartą Deimantinės lygos varžybose dalyvavusi D.Dzindzaletaitė tarp aštuonių sportininkių užėmė penktą vietą. Europos jaunimo iki 23 metų čempione prieš porą savaičių tapusi lietuvė geriausiu antruoju bandymu nušoko 13,44 m.

Varžybų nugalėtoja tapo Kazachstano atstovė Olga Rypakova, paskutiniu bandymu išplėšusi pergalę – 14,33 m. Antrą vietą užėmė jamaikietė Kimberly Williams (14,15 m), trečią – slovakė Dana Veldakova (13,66 m). Primename, jog šį sezoną D.Dzindzaletaitės pasiektas Lietuvos rekordas yra 14,23 m.

Už užimtą penktą vietą lietuvei atiteko 2,5 tūkst. JAV dolerių. Tiesa, šią sumą ji greičiausiai dalinsis su treneriu bei vadybininku.

Neįskaitinėje 100 m rungtyje po pusantro mėnesio pertraukos dalyvavo U.Boltas. Olimpinio ir pasaulio čempiono sugrįžimas pažymėtas pergale: jis tiek parengiamajame bėgime, tiek finale nuotolį įveikė per 9,87 sek. bei pasiekė savo sezono rekordą. Šis laikas geriausių planetos sezono rezultatų sąraše yra penktas—šeštas. Iki varžybų Londone U.Boltui šį sezoną dar nebuvo pavykę įveikti distancijos greičiau nei per 10 sekundžių.

Sezono lyderiu lieka etapą praleidęs amerikietis Justinas Gatlinas, pirmame Deimantinės lygos etape Dohoje (Kataras) nuotolį nubėgęs per 9,74 sek. Įveikti distanciją greičiau nei per 9,8 sek. JAV sprinteriui pavyko dar tris kartus – Romoje (9,75 sek.), Lozanoje (9,75 sek.) bei Monake (9,78 sek.).

Pergales penktadienį taip pat iškovojo belgas Philipas Milanovas (disko metimas – 65,14 m), čekė Zuzana Hejnova (400 m barjerinis bėgimas – 53,99 sek.), italas Marco Fassinotti (šuoliai į aukštį – 231 cm), britas Zharnelis Hughesas (200 m – 20,05 sek.) bei amerikietis Jasonas Richardsonas (110 m barj. bėgimas – 13,19 sek.).