Tiesiogiai
VALINSKAS ŽINO: prezidento rinkimų naktis tiesiogiai

Geriausia pasaulio kūjo metikė – lenkė Anita Wlodarczyk

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Pekine baigėsi šeštosios dienos varžybos. Visą dėmesį ketvirtadienį susiglemžė ketvirtą kartą iš eilės 200 metrų sprinto pasaulio čempionu tapę Usainas Boltas. Vis dėlto, vyko dar trijų rungčių finalai, vieną kurių laimėjo mūsų kaimynė iš Lenkijos.
Anita Wlodarczyk
Anita Wlodarczyk / Alfredo Pliadžio nuotr.

Anita Wlodarczyk kūjo metimo rungties finale artimiausią varžovę aplenkė daugiau nei 4 metrais ir užtikrintai tapo pasaulio čempione.

30-metė Lenkijos sportininkė geriausiu ketvirtuoju bandymu įrankį nusviedė 80,85 metro ir pasiekė pasaulio čempionatų rekordą. Iki jai pačiai nuo šių metų rugpjūčio 1-osios priklausančio pasaulio rekordo lenkei pritrūko 23 cm.

Sidabro medalį iškovojo 76,33 m kūjį numetusi kinė Wenxiu Zhang, kuri pasiekė geriausią savo sezono rezultatą. Bronza atiteko prancūzei Alexandrai Tavernier – 74,02 m.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Wenxiu Zhang, Anita Wlodarczyk ir Alexandra Tavernier

Trišuolio rungtyje taip pat užtikrintai nugalėjo JAV sportininkas Christianas Tayloras. Geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekęs amerikietis nušoko 18,21 metro.

Čempionui pritrūko vos 8 cm iki brito Jonathano Edwardso pasaulio rekordo, kuris pasiektas dar 1995 metais.

Sidabrą laimėjo Kubos atletas Pedro P. Pichardo (17,73 m), o bronzą iškovojo portugalas Nelsonas Evora (17,52 m).

Alfredo Pliadžio nuotr./Nelsonas Evora, Christianas Tayloras ir Pedro P. Pichardo

Dar vieną auksą JAV gerbėjams padovanojo bėgikė Allyson Felix, laimėjusi 400 metrų rungtį.

Ji distanciją įveikė per 49,26 sek., už nugaros palikdama Bahamų bėgikę Shaunae Miller (49,67 sek.) ir Jamaikos atstovę Shericka Jackson (49,99 sek.).

Čempionės laikas – geriausias šį sezoną pasaulyje, o sidabro ir bronzos medalininkės pagerino asmeninius rekordus. Beje, 4-6 vietas finale taip pat užėmė jamaikietės.

Alfredo Pliadžio nuotr./Allyson Felix

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas