Jamaika džiūgauja: Shelly-Ann Fraser-Pryce – greičiausia pasaulio moteris

Pirmadienį sužinojome penkis 2015 metų lengvosios atletikos pasaulio čempionus (moterų 100 m ir 10000 m bėgimai ir trišuolis, vyrų 3000 m kliūtinis bėgimas ir šuoliai su kartimi). Jamaika gali ir vėl švęsti – po Usaino Bolto pergalės 100 metrų bėgime triumfavo ir Shelly-Ann Fraser-Pryce.
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Shelly-Ann Fraser-Pryce / Alfredo Pliadžio nuotr.

Trečią kartą pasaulio 100 m bėgimo čempione tapo jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce (10.76), antroje vietoje – vienintelė finalo europietė olandė Dafne Schippers (10.81), trečioje – amerikietė Tori Bowie (10.86).

Po Londono olimpiados, kurioje iškovojo sidabro medalį, kolumbietė Caterine Ibarguen trišuolio sektoriuje laimėjo visas varžybas. Taip atsitiko ir Pekine – aukso medalį jai užtikrino 14.90 m šuolis. Antroje vietoje liko Izraelio šuolininkė Hanna Knyazyeva-Minenko (14.78), trečioje 1 cm nuo jos atsilikusi Olga Rypakova (Kazachstanas).

Po motinystės atostogų sugrįžusi 2011 metų pasaulio čempionė Vivian Jepkemoi Cheruiyot  (Kenija) laimėjo 10000 m bėgimą (31:41.31), antra buvo etiopė Gelete Burka (31:41.77), trečia amerikietė Emily Infeld (31:43.49).

Šuolių su kartimi finalinėse varžybose dalyvavo net 16 sportininkų (tiek įvykdė kvalifikacinį normatyvą), o įteikti bus net 5 medaliai. Aukso medalį iškovojo 21 metų kanadietis Shawnacy Barberis (5.90, pirmu bandymu), sidabro – vokietis Raphaelis Marcelas Holzdeppe (5.90, trečiu bandymu). Čempionato favoritas, kuriam iki pilno visų titulų rinkinio trūko tik pasaulio čempiono vardo, prancūzas Renaudas Lavillenie, kartu su lenkais Pawelu Wojciechowskiu ir Piotru Liseku bus apdovanoti bronzos medaliais (5.80).

Kenijos bėgikai (o jų buvo net keturi, nes pasaulio čempionas kviečiamas personaliai) paskutinio rato metu toli paliko kitus varžovus ir pasidalino medalius: 1.Ezekielis Kemboi (8:11.28), 2.Conseslus Kipruto (8:12.38), 3.Briminas Kipropas Kipruto (8:12.54). Kemboi laimėjo ketvirtą pasaulio čempionatą, o iki tol tris kartus buvo sidabro medalininkas.

Antradienį ir trečiadienį lietuviai nerungtyniaus. Ketvirtadienį A.Gudžiaus ir A.Palšytės laukia kvalifikacinės varžybos.