2016 09 08 /18:38

Karjeros rekordą pasiekęs Kęstutis Skučas Rio liko per žingsnį nuo pakylos, auksą laimėjo latvis

Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse ketvirtadienį startavo disko metikas Kęstutis Skučas. Sportininkui nepavyko užfiksuoti rezultato pirmais trimis bandymais, tačiau vėliau lietuvis pagerino karjeros rekordą ir liko per žingsnį nuo bronzos. Aukso medalis atiteko Latvijos atletui Aigarui Apiniui.
Kęstutis Skučas
Kęstutis Skučas / „Nanook“ nuotr.

Disko metimo F52 varžybose lietuviui nepavyko užfiksuoti rezultato pirmais trimis bandymais, tačiau paskutiniai trys buvo sėkmingi.

Šeštuoju bandymu K.Skučas įrankį nusviedė 17,03 metro, pasiekdamas savo karjeros rekordą. Iki tol geriausias 49 sportininko rezultatas buvo 16,19 metro.

Atlikus po tris bandymus rungtyje pirmavo latvis Aigaras Apinis (20,83 m), lenkas Robertas Jachimowiczas (19,10 m) ir kroatas Velimiras Sandoras (18,24 m).

Nė vienas iš jų nepagerino savo rezultato 4-6 bandymais, tad medaliai būtent tokia tvarka ir buvo išdalyti.

A.Apinis laimėjo jau ketvirtąjį parolimpinį aukso medalį – jis triumfavo disko metime 2004 ir 2008 m., o 2012-aisiais auksą laimėjo rutulio stūmimo rungtyje.

Latvis taip pat 2000 m. Sidnėjuje laimėjo bronzos medalius abiejose šiose rungtyse, Pekine iškovojo sidabrą rutulio stūmime, o Londone – sidabrą disko metime.

Parolimpinės žaidynės K.Skučui šia rungtimi nesibaigė – jis dalyvaus 100 metrų ir 1500 metrų lenktynių vežimėliais varžybose.