Lengvosios atletikos varžybų uždarymas: Caster Semenyos, Mo Faraho ir JAV triumfas

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių lengvosios atletikos varžybose šeštadienį išdalinti šeši paskutinieji apdovanojimų komplektai.
JAV estafetės rinktinė
JAV estafetės rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Vyrų 1500 metrų bėgime triumfavo amerikietis Mattas Centrowitzas, distanciją įveikęs per 3 minutes ir 50 sekundžių.

Jis tapo pirmuoju amerikiečiu bėgiku, per 108 metus nugalėjusiu šioje distancijoje. M.Centrowitzo tėvas taip pat buvo bėgikas, bet tokių aukštumų nepasiekė.

Sidabro medalį iškovojo Alžyro bėgikas Taoufikas Makhloufi (3:50,11), o bronza džiaugėsi Naujosios Zelandijos atstovas Nickas Willis (3:50,24).

Vos šeštas liko vienu iš favoritų laikytas Asbelis Kipropas. Kenijos bėgikas suklupo distancijoje ir nebeatsigriebė.

„Scanpix“ nuotr./Mattas Centrowitzas

5000 metrų bėgimo distancijoje triumfavo Didžiosios Britanijos bėgikas Mo Farahas (13:03,30). Jis pranoko Etiopijos atstovą Hagosą Gebrhiwetą (13:04,35) ir amerikietį Bernardą Lagatą (13:06,78).

Britas tapo pirmuoju bėgiku per 40 metų, kuris dvejose olimpinėse žaidynėse iš eilės laimėjo 5000 ir 10 000 metrų nuotolius.

„Scanpix“ nuotr./Mo Farah
„Scanpix“ nuotr./Mo Farahas

Moterų estafetėje 4 po 400 m triumfavo JAV bėgikės Courtney Okolo, Natasha Hastings, Phyllis Francis ir Allyson Felix (2:57,30). Jos pranoko Jamaikos (2:58,16) ir Bahamų (2:58,49) bėgikes.

Tai buvo jau šeštas aukso medalis bėgikei A.Felix, kuri yra viena iš tituluočiausių JAV sportininkių. Daugiau yra iškovojusi tik plaukikė Jenny Thompson, kuri turi 8 aukso medalius.

„Scanpix“ nuotr./Allyson Felix

Vyrų ieties metimo varžybas laimėjo vokietis Thomas Rohleris, ietį nusviedęs 90,30 m. Sidabrą iškovojo Kenijos ieties metikas Julius Yego (88,24). Bronza džiaugėsi Keshornas Walcottas iš Trinidado ir Tobago (85,38).

„Scanpix“ nuotr./Thomas Rohleris

Moterų 800 metrų bėgimo finale nugalėjo PAR bėgikė Caster Semenya, distanciją įveikusi per 1:55,28 min ir nesulaukusi didesnės konkurencijos. Tai buvo pirmasis jos aukso medalis. Sidabrą iškovojo Burundžio bėgikė Francine Niyonsaba (1:56,49), o bronzą – Margaret Nyairera Wambui iš Kenijos (1:56,89).

„Scanpix“ nuotr./Caster Semenya

Vyrų estafetėje 4 po 400 m nugalėjo JAV bėgikai Lashawnas Merrittas, Armanas Hallas, Tony McQuay, Gilas Robertsas (3:19,06). Jie pranoko Jamaikos (3:20,34) ir Didžiosios Britanijos (3:25,88) bėgikus.