Lietuvių startas Estijoje

Ketvirtadienį Estijoje, Jogevoje, surengtas pirmasis šios šalies „Kuldinga“ lengvosios atletikos varžybų etapas. Šiame savo pobūdžiu Aukso lygos varžybas primenančiame Baltijos šalių turnyre startavo ir keletas Lietuvos sportininkų.
Sonata Tamošaitytė
Sonata Tamošaitytė / Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr./Nerijus Bužas

100 metrų su barjerais tarp moterų greičiausiai įveikė Sonata Tamošaitytė. Distanciją ji nubėgo per 13,80 sekundės.

Šuolininkai į aukštį Nerijus Bužas ir Raivydas Stanys įveikė kartelę, iškeltą į 2,16 metro aukštį, – tai geriausias rezultatas šį sezoną Lietuvoje.  Galutinėje rikiuotėje Nerijus liko antras, Raivydas – trečias. Nugalėjo baltarusis Artiomas Zaicevas, įveikęs 2.27 metro ir suklupęs tik ties 2.30 metro riba.

Trečią vietą ieties metimo rungtyje iškovojo Indrė Jokubaitytė – 54,26 metro. Tarp vyrų Ramūnas Butkus liko devintas – 66,12.

Aivaras Mieliauskas 200 metrų bėgimo distancijos nebaigė.

Viso Estijos „Aukso Lygoje“ vyks dar trys etapai (birželio 3 ir 25, liepos 26) bei finalinės varžybos (rugpjūčio 25 Taline).