Londono maratoną pirmas įveikė pasaulio rekordininkas Wilsonas Kipsangas

Sekmadienį Londone vyko tradicinis maratonas, kuris sulaukia ypatingai didelio bėgimo entuziastų dėmesio. Maratoną laimėjo Kenijos bėgikas Wilsonas Kipsangas.
Wilsonas Kipsangas
Wilsonas Kipsangas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Maratonas

Daugkartinis įvairių maratonų laimėtojas distanciją įveikė per 2 val. 4 min. 27 sek. ir užfiksavo geriausią Londono maratono rezultatą. Tai buvo jau antrasis jo titulas Londono maratone.

Britai tikėjosi, kad maratone gali triumfuoti dukart olimpinis čempionas Mo Farahas, tačiau bėgikas užėmė aštuntąją vietą, atbėgęs per 2 val. 8 min. 21 sek. Jam nepavyko pagerinti 29 metus gyvuojančio britų bėgiko Steve'o Joneso maratono rekordo (2 val. 7 min. 13 sek), užfiksuoto 1985 metais Čikagoje.

Moterų maratoną laimėjo Edna Kiplagat iš Kenijos, distanciją įveikusi per 2 val. 20 min. 19 sek. Prieš tai bėgikė su metus iš eilės Londone finišavo antra.