2013 08 17 /19:40

Pasaulio čempionato finalas Airinei Palšytei nepasisekė – sportininkė neperšoko 193 cm aukščio

Šeštadienio vakarą paskutinė Lietuvos lengvosios atletikos komandos atstovė Airinė Palšytė stojo į kovą dėl medalio finale, tačiau savo pasirodymą ji baigė anksti.
Airinė Palšytė
Airinė Palšytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Iš trylikos finale dalyvavusių sportininkių A.Palšytė liko prieš paskutinė, nes nesugebėjo peršokti 1 metro 93 centimetrų aukštyje iškeltos kartelės. Lietuvė aplenkė tik pradinio šolio neįveikusios vokietės Marie-Laurence Jungfleisch.

Lengvaatletės varžybas pradėjo nuo 1,89 m aukščio, kurį A.Palšytė įveikė tik iš antro karto. Kartelę iškėlus aukščiau, 1,93 m, lietuvė nesugebėjo jos įveikti nė kartą iš visų trijų bandymų.

Pasaulio čempione tapo Rusijos atstovė Svetlana Školina, veikusi 2,03 m aukštį, antrą vietą užėmė 2 m aukštyje kartelę peršokusi amerikietė Brigetta Barrett, o trečią vietą pasidalijo kita rusė Ana Čičerova ir ispanė Ruth Beitia, kurios įveikė 1,97 m aukštį.

Pusfinalyje Lietuvos sportininkė įveikė 1,92 m aukštyje iškeltą kartelę ir šis rezultatas garantavo patekimą į finalą.

A.Palšytės užimta dvylikta vieta, kaip ir maratonininkės Dianos Lobačevskės rezultatas, yra antras pagal gerumą tarp Lietuvos sportininkų šiame čempionate. Geriau pasirodė tik devinta disko metimo rungtyje likusi Zinaida Sendriūtė.