Rekordinio Berlyno maratono distanciją Vokietijos sostinėje baigė keturiolika Lietuvos atstovų

41-ą kartą Vokietijos sostinėje surengto ir rekordiniu tapusio Berlyno maratono distanciją (42 km 195 m) baigė keturiolika Lietuvos atstovų.
Berlyno maratonas
Berlyno maratonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

221-ą vietą tarp vyrų užėmė Virginijus Purvys (2 val. 42 min. 11 sek.), o Rytis Zajančkauskas (2:54:18) buvo 653-čias.

Ligita Visockytė tarp moterų (3:34:43) tenkinosi 400-ąja pozicija, o likę Lietuvos atstovai tenkinosi žymiai kuklesnėmis vietomis.

Berlyno maratono nugalėtoju tarp vyrų bei naujo pasaulio rekordo – 2 valandos 02 minutės ir 57 sekundės – autoriumi tapo 30-metis Kenijos bėgikas Dennisas Kimetto.

Ankstesnis planetos maratono rekordas – 2:03:23 – priklausė Kenijos stajeriui Wilsonui Kipsangui ir Vokietijos sostinėje buvo užfiksuotas praėjusiais metais.

Naujasis pasaulio rekordininkas finiše aplenkė tautietį Emmanuelį Kipchirchirą Mutai'ajų (2:03:13) ir Aberą Kumą (2:05:56) iš Etiopijos:

1. Dennisas Kimetto (Kenija)  2 val. 02 min. 57 sek. (pasaulio rekordas)