Skirtingas dvynių likimas

JAV bėgiko Calvino Harrisono likimas susiklostė ypatingai. Jis yra vienas iš nedaugelio sportininkų pasaulyje, netekęs net dviejų stambiausių turnyrų aukso medalių… ir dar stogo virš galvos. Tuo tarpu jo brolis dvynys Alvinas ir toliau dalyvauja varžybose.
Viduryje – broliai dvyniai Alvinas ir Calvinas Harrisonai
Viduryje – broliai dvyniai Alvinas ir Calvinas Harrisonai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis smūgis atletą ištiko po Sidnėjaus olimpiados, kurioje amerikiečių kvartetas laimėjo auksą estafetėje 4x400 metrų. Tačiau Antonio Pettigrewo organizme buvo aptikta draudžiamų preparatų ir visa rinktinė buvo diskvalifikuota. Po trejų metų, 2003-iaisiais, C.Harrisonas laimėjo auksą pasaulio lengvosios atletikos čempionate, tačiau šį kartą dopingas aptiktas jo paties organizme. Dėl šios diskvalifikacijos jis jau nebegalėjo startuoti olimpiadoje Atėnuose.

Po to sportininko gyvenimas galutinai susijaukė – jis baigė sportinę karjerą, neteko galimybės tapti net treneriu. Pinigai, uždirbti sportuojant, baigėsi ir šiuo metu buvęs bėgikas yra tiesiogine to žodžio prasme benamis. Jo žmona bei keturi vaikai (įskaitant ir kūdikį) glaudžiasi krikščioniškoje jaunų moterų prieglaudoje.

Tuo tarpu jo brolis dvynys Alvinas Harrisonas bėgimo takeliuose startuoja iki šiol. Ir, skirtingai nuo brolio, Atlantoje iškovoto aukso medalio estafetėje iš jo kol kas niekas neatėme. Be to, Sidnėjuje jis laimėjo sidabrą 200 metrų distancijoje.

2000 metais Sidnėjuje Calvinas ir Alvinas tapo pirmaisiais dvyniais pasaulio istorijoje, tapusiais olimpiniais čempionais. Deja…

A.Harrisonas taip pat buvo pagautas vartojantis draudžiamus preparatus, dėl to jis praleido Atėnų olimpiadą. Tačiau skirtingai nuo brolio, jis rado jėgų grįžti – jis dalyvavo šių metų pasaulio čempionate Berlyne. Vienas „bet” – jau kaip Dominikos atstovas.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas