Kanados ledo ritulininkės ketvirtą kartą iš eilės laimėjo žiemos žaidynių auksą

Kanados moterų ledo ritulio rinktinė ketvirtą kartą iš eilės iškovojo olimpinius aukso medalius.
Kanados moterų ledo ritulio rinktinė
Kanados moterų ledo ritulio rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Ketvirtadienį Sočio žiemos žaidynių finale Kanados ledo ritulininkės per pratęsimą 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) įveikė vėl antroje vietoje likusią JAV komandą ir olimpinėse žaidynėse iškovojo jau dvidešimtąją pergalę iš eilės.

Pergalingą įvartį devintą pratęsimo minutę įmušė Marie-Philip Poulin (68:10).

Beje, finaliniame susitikime po Meghan Duggan (31:57) ir Alex Carpenter (42:01) tikslių smūgių amerikietės pirmavo 2:0 ir jas nuo olimpinio aukso skyrė vos pusketvirtos minutės. Tačiau 57-ą minutę Brianne Jenner (56:34) pavyko sušvelninti rezultatą, o paskutinę trečiojo kėlinio minutę rezultatą išlygino jau minėta pergalingo įvarčio autorė Marie-Philip Poulin (59:05).

Prieš ketverius metus Vankuveryje kanadietės nugalėjo amerikietes 2:0, tačiau praėjusiais metais Otavoje pasibaigusio pasaulio čempionato finale jau JAV ledo ritulininkės įveikė Kanados ekipą 3:2.

Moterų ledo ritulio turnyro bronzos medalius pirmą kartą iškovojo Šveicarijos rinktinė, mažajame finale po sėkmingo trečiojo kėlinio 4:3 (0:1, 0:1, 4:1) įveikusi Švedijos komandą, kuri olimpinių žaidynių dvikovą dėl bronzos pralaimi jau antrojoje olimpiadoje iš eilės.