Nuo atrankos iki čempionų titulo: Čilės tenisininkas Oklande laimėjo pirmą ATP turnyrą

Oklando (Naujoji Zelandija) mieste vykusiose ATP 250 serijos pirmenybėse „ASB Classic“ svajonių savaitę išgyveno Čilės tenisininkas Alejandro Tabilo (ATP-82), tapęs netikėtu vyrų vienetų varžybų čempionu.
Alejandro Tabilo
Alejandro Tabilo / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Šeštadienį didžiajame turnyro finale 26-erių tenisininkas 6:2, 7:5 nukovė Japonijos atstovą Taro Danielį (ATP-74) ir iškovojo pirmą karjeros ATP trofėjų.

A.Tabilo žygis Naujojoje Zelandijoje prasidėjo dar atrankos varžybose, o iš viso per pastarąją savaitę jis iškovojo visas šešias pergales. Vienintelį setą iš turnyro čempiono dar pirmajame etape nugvelbė kroatas Borna Gojo (ATP-91).

Neabejotinai ryškiausią pergalę šiame turnyre čilietis iškovojo pusfinalyje, kuriame pateikė milžinišką sensaciją ir 6:2, 7:5 nugalėjo kylančią Prancūzijos teniso žvaigždę Arthurą Filsą (ATP-35). Ketvirtfinalyje jam būtų tekę žaisti prieš antrą skirstymą Cameroną Norrie (ATP-19), bet pastarasis pasitraukė dėl riešo traumos.

„Dabar viskas atrodo nerealu. Aš esu labai laimingas, o ši akimirka man itin emocionali. Kalbant atvirai, tikrai nesitikėjau, kad dabar su komanda turėsime pirmąjį ATP titulą“, – pasakojo nugalėtojas, kuris finale pademonstravo puikų tenisą ir atliko net 37 winner'ius, iš kurių 10 buvo neatremiami padavimai.

A.Tabilo tapo pirmuoju savo šalies tenisininku nuo legendinio Fernando Gonzalezo (2007 m.), laimėjusiu ATP turnyrą ant kietos dangos. Pastaraisiais sezonais titulus buvo iškovoję tautiečiai Nicolas Jarry bei Cristianas Garinas, bet tai padaryta ant grunto.

Kiek daugiau nei 100 tūkstančių JAV dolerių ir 250 ATP reitingo taškų užsidirbęs Čilės atstovas pirmą kartą karjeroje pakils į geriausių planetos žaidėjų pirmąjį 50-tuką – rikiuosis 49-tas.

T.Danielis, kuris pralaimėjo antrą ATP finalą bei vis dar lieka be čempionų titulo, pelnė 150 ATP reitingo taškų ir užsidirbo beveik 59 tūkst. JAV dolerių.