2023 11 26

Pasaulio teniso čempionai – italai po 47 metų pertraukos laimėjo Daviso taurę

Ketvirtosios pasaulio raketės Janniko Sinnerio (ATP-4) vedama Italijos rinktinė po beveik penkių dešimtmečių laukimo sugrįžo į Daviso taurės turnyro sostą.
Janniko Sinnerio vedama Italijos rinktinė laimėjo Daviso taurę
Janniko Sinnerio vedama Italijos rinktinė laimėjo Daviso taurę / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Malagoje vykusio Daviso taurės turnyro finale Italijos teniso komanda serijoje iki dviejų pergalių 2:0 nugalėjo Australiją ir prestižinį rinktinių turnyrą laimėjo antrą kartą šalies istorijoje.

Antrojo trofėjaus Pietų Europos atstovai turėjo laukti net 47 metus – paskutinį sykį čempionais jie buvo tapę dar 1976 m.

Būsimus nugalėtojus finalinėje akistatoje į priekį sekmadienį išvedė tikrą dramą laimėjęs Matteo Arnaldi (ATP-44), kuris trijų setų kovoje 7:5, 2:6, 6:4 palaužė Alexei Popyriną (ATP-40).

Netrukus į kortą žengė du geriausi Italijos ir Australijos rinktinių tenisininkai, tačiau intrigos šiame mače beveik nebuvo – Jannikas Sinneris net 6:3, 6:0 sutriuškino Alexą De Minaurą (ATP-12), pradėdamas italų triumfo vakarėlį.

Šeštą kartą iš tiek pat galimų savo oponentą nukovęs 22-ejų tenisininkas Malagoje tapo tikru savo šalies ekipos vedliu, iškovodamas visas penkias pergales – tris vienetuose ir dvi dvejetuose.

Šeštadienio pusfinalyje J.Sinneris sugebėjo išsaugoti tris match point'us paeiliui prieš Novaką Džokovičių – bent vienas iš šių trijų pralaimėtų taškų būtų lėmęs Italijos rinktinės žygio pabaigą.

Nuo „US Open“ pabaigos italas vienetuose iškovojo 20 pergalių per 22 mačus ir sužaidė neabejotinai geriausią karjeros atkarpą, laimėdamas Daviso taurę, ATP 500 turnyrus Pekine ir Vienoje bei pasiekdamas „Nitto ATP Finals“ finalą.

Australijos rinktinė Daviso taurės pirmenybių finale pralaimi antrus metus paeiliui. Paskutinį kartą Okeanijos atstovė šį turnyrą laimėjo 2003 metais.