2016 05 06 /18:34

Europos čempionate Lietuvos irkluotojas sustabdė lūžęs irklas

Europos irklavimo čempionatą Brandenburge užtikrintai pradėjo trys įgulos iš šėšių.
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė
Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė / Pauliaus Cuberos nuotr.

Savo atrankos plaukimą laimėjo (6:49,240) ir tiesiai į pusfinalį po atrankos pateko vyrų dvivietę irkluojantys Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas.

Vienvietę valtį irkluojanti Lina Šaltytė savo atrankos plaukime buvo antra (8:33,230) ir taip pat pateko tiesiai į pusfinalį.

Atrankos plaukimą laimėjo Mindaugas Griškonis (07:32,690), kuris taip pat žengė į pusfinalį.

Paguodos plaukimuose dėl vietos kitame etape dar varžysis trys Lietuvos įgulos.

Moterų dviviečių varžybose Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę ištiko didelė nesėkmė. Pusfinalyje mūsų irkluotojos pirmavo, tačiau likus 100 metrų iki finišo lūžo D.Vištartaitės irklas ir paskutinėje distancijos dalyje beliko stebėti pro šalį skriejančias varžoves.

Pirmąją vietą užėmusios vokietės Julia Lier ir Mareike Adams distanciją įveikė per 7 min. 22,93 sek., o D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė finišą pasiekė tik po 7 min. 56,39 sek. ir liko paskutinės – penktos.

Porinę keturvietę irkluojantys Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius atrankos plaukime buvo antri (6:20,820) ir dar turės šansą pakovoti dėl vietos finale.

Lengvo svorio dvivietę valdantys Lukas Dobrovolskis ir Deividas Kluonis atrankos plaukime buvo penkti (7:16,41) ir paguodos plaukime kovos dėl vietos pusfinalyje.