Lietuvos plaukimo ateitis 14-metė Rūta Meilutytė per dieną Berlyne pagerino penkis šalies rekordus

Šeštadienį Vokietijos sostinėje Berlyne prasidėjusiose pasaulio plaukimo taurės varžybose trumpame (25 m ilgio) baseine šalies moterų rekordu nudžiugino Rūta Meilutytė. Šalies plaukimo ateitimi laikoma vos 14-metė sportininkė tą pačią dieną pagerino dar net keturis rekordus.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Ji atrankoje 100 m krūtine nuplaukė per 1 minutę 8,30 sekundės ir, 0,12 sekundės pagerino pačiai priklausiusį moterų šalies rekordą, bei užėmė tryliktą vietą tarp 35-ių dalyvių. Iki finalinio aštuntuko Lietuvos plaukikei pritrūko 0,66 sekundės.

Šis rezultatas taip pat yra ir naujas merginų iki 15 bei 17 metų šalies rekordas.

Dar du – merginų 15 ir 17 metų – rekordus R. Meilutytė šeštadienį pagerino plaukdama 50 m laisvu stiliumi. Ji atrankoje sugaišo 25,73 sekundės ir liko 26-a tarp 55-ių dalyvių.

50 m krūtine distancijoje startavęs Giedrius Titenis nuotolį įveikė per 28,40 sekundės ir liko 20-tas tarp 41-s atrankos varžybų dalyvio.

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas