Olimpinis Trabzonas: plaukikė Rūta Meilutytė pagerino dar vieną Lietuvos rekordą

Puikią sportinę formą Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Turkijoje demonstruojanti plaukikė Rūta Meilutytė pagerino dar vieną Lietuvos suaugusiųjų rekordą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Anglijoje besitreniruojanti 14-metė plaukikė į 50 m laisvu stiliumi plaukimo finalą pateko su geriausiu rezultatu tarp visų dalyvių.

R.Meilutytės laikas – 25,97 sek. Tai naujasis Lietuvos rekordas.

Primename, jog 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale R.Meilutytė antradienį iškovojo bronzos medalį. Lietuvos sportininkė finale atplaukė per 56,41 sek. Tai taip pat Lietuvos rekordas.

Šiandien finale 100 m nugara plauks ir Ugnė Mažutaitytė (1 min. 06,12 sek. – 8 rezultatas) bei 200 m laisvu stiliumi Eva Gliožerytė (2 min. 08,85 sek. – 8 rezultatas).

Apmaudi vicečempiono nesėkmė

Sidabro medalį pirmadienį pelnęs plaukikas Danas Rapšys pajuto ir apmaudžios nesėkmės skonį.

50 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje D.Rapšys antros grupės plaukime pirmavo, tačiau apmaudžiai suklydo, nesugebėdamas pirmuoju bandymu paliesti sienos. Kadangi sprinto plaukime aukso vertės yra kiekviena akimirka, D.Rapšys nusirito į penktą vietą ir į A finalą nepateko.

Tarp 32 dalyvių D.Rapšys (24,43 sek.) liko 15-as, ir pateko tik į B finalą, kuriame dalyvauti atsisakė.

Plaukikas negalėjo patikėti, kad taip apmaudžiai suklydo ir prarado galimybę pakovoti dėl dar vieno medalio. Tuo tarpu trenerė Ina Paipelienė auklėtinio nesėkmės nedramatizavo.

Pasak jos, sprinto plaukimas nėra D.Rapšio stipriausia rungtis, todėl šiek tiek stinga įgūdžių užtikrintai finišuoti. D.Rapšys Trabzone sidabro medalį iškovojo 200 m plaukimo nugara rungtyje.

Finaluose – būrys lengvaatlečių

Finaluose rungtyniaus lengvaatlečių ietininkė Liveta Jasiūnaitė (atrankos rezultatas 47 m 69 cm, 4 v.), rutulininkė Ieva Zarankaitė (12 m 67 cm, 10 v.), rutulininkas Paulius Žabinskas (18 m. 13 cm, 7 v.).

Atrankinėse varžybose toliausiai ietį numetė ir į finalą pateko Lietuvos rinktinės kapitonas, vėliavnešys Povilas Dabašinskas – 67 m 64 cm. Savo grupėje vienintelė 6 metrų ribą įveikė ir į finalą pateko šuolininkė į tolį Jogailė Petrokaitė – 6 m 2 cm.

Dziudo imtyninkų pasirodymai

Dziudo turnyre Regimantas Rybinas šešioliktfinalyje nugalėjo rumuną Iuliusą Mariuąs Craciuną, aštuntfinalyje įveikė armėną Albertą Mkrtčianą, tačiau ketvirtfinalyje pralaimėjo vokiečiui Niklasui Bloechlui. Paguodos turnyro pirmojoje kovoje R. Rybinas nugalėjo bulgarą Liubomirą Rumenovą Vasilevą, o ketvirtfinalyje pralaimėjo ispanui Xabierui Cazorlui.

Vaikinų svorio kategorijos iki 60 kg pirmajame rate 16-metis Deividas Tarulis turėjo pripažinti moldavo Nikono Zaboroščuko pranašumą, o merginų svorio kategorijos iki 52 kg šešioliktfinalyje 16-metė Deimantė Kazulytė pralaimėjo baltarusei Angelinai Puljanovič.