Pasaulio taurės etape M.Griškonis išvirto iš valties, dvivietės įgulos iškovojo medalius

Šveicarijos mieste Liucernoje baigėsi šių metų pasaulio irklavimo taurės trečiasis etapas, kuris buvo paskutinis bendrojoje taurės įskaitoje. Abi Lietuvos dvivietės įgulos iš šio etapo grįžta su medaliais bei užimtomis antrosiomis vietomis bendrojoje įskaitoje.
Mindaugas Griškonis
Mindaugas Griškonis / Augusto Didžgalvio nuotr.

Pirmieji į startą sekmadienį išplaukė Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas, kurie 2 km distanciją įveikė per 6 min. 21,78 sek. ir užėmė trečiąją vietą.

Pirmąjį etapą laimėjusiems lietuviams nepavyko aplenkti Kroatijos irkluotojų brolių Martino ir Valento Sinkovicų (6:19,12), kurie buvo pirmi antrajame etape ir po pergalės sekmadienį iškovojo pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje.

Antrąją vietą sekmadienį iškovojo australai Alexanderis Belonogoffas ir Jamesas McRae (6:21,41), kurie bendrojoje įskaitoje liko treti.

Nuo pat starto kroatai buvo labai greiti, tačiau vėliau mums pavyko juos beveik pavyti ir pakovoti.

„Manau, kad pasirodėme gerai. Nuo pat starto kroatai buvo labai greiti, tačiau vėliau mums pavyko juos beveik pavyti ir pakovoti. Finišo sprinte galėjome jiems prilygti, tačiau pavyti jau buvo vėlu. Susitiksime pasaulio čempionate Amsterdame“, – po finišo sakė S. Ritter.

Merginų dviviečių lenktynėse Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė auksą prarado paskutiniuose metruose. Nuo pat starto trečioje vietoje besilaikiusios lietuvės prieš lemiamus 500 metrų aplenkė pirmavusias Lenkijos irkluotojas. Vis dėlto, paskutiniuose maždaug 300 metrų šeštajame take irklavusios Naujosios Zelandijos merginos surengė neįtikėtiną spurtą ir aplenkė mūsiškes.

Fione Bourke ir Zoe Stevenson 2 km įveikė per 6:59,87 min. o lietuvių laikas – 7:00,48. Trečią vietą užėmusios Europos čempionės iš Lenkijos, Magdalena Fularczyk ir Natalia Madaj, finišavo per 7:00,76.

Buvo labai sunku, pabaigoje vos sugebėjau pakelti savo irklą, tačiau rezultatas yra neblogas.

„Buvo labai sunku, pabaigoje vos sugebėjau pakelti savo irklą, tačiau rezultatas yra neblogas. Šiandien varžėsi visos labai stiprios įgulos ir mes vėl susitiksime Amsterdame. Ten bus tikrai labai įdomios lenktynės“, – po finišo sakė D. Vištartaitė.

Bendrojoje įskaitoje čempionėmis tapo pirmuosius du etapus laimėjusio australės,  Olympia Aldersey ir Sally Kakoe, kurios sekmadienį finišavo ketvirtos. Antroji vieta bendroje įkaitoje atiteko D. Vištartaitei ir M. Valčiukaitei, o trečioji – M. Fularczyk ir N. Madaj.

Vyrų vienvietininkų varžybose apmaudė nesėkmę ištiko Mindaugą Griškonį. Puikiai startavęs ir pirmoje vietoje irklavęs lietuvis įveikus maždaug pusę trasos išvirto iš valties ir nebaigė savo pasirodymo.

Pirmąją vietą etape užėmė šios rungties olimpinis čempionas Mahe'as Drysdale'as (6:50,63) iš Naujosios Zelandijos. Nuo jo 2,88 sek. atsiliko Europos ir pasaulio čempionas čekas Ondrejus Synekas, trečioje vietoje liko vokietis Marcelas Hackeris (+8,94 sek.). Tokia pat tvarka irkluotojai išsirikiavo ir bendroje įskaitoje, kur M. Griškonis užėmė ketvirtąją vietą.

Tai buvo paskutinis Lietuvos irkluotojų startas prieš rugpjūčio 24-31 d. vyksiantį pasaulio čempionatą. Tarptautinėje arenoje iki planetos pirmenybių dar bus galima išvysti M. Valčiukaitę, kuri liepos 23-27 d. varžysis pasaulio jaunimo (U-23) pirmenybėse.