Laisvas žodis nereiškia palaidas.  Prenumeratai iki - 60%

Paulius Martinkėnas pagerino net 34 metus gyvavusį Lietuvos plaukimo rekordą

Ketvirtadienį Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseine prasidėjo Lietuvos jaunučių sporto žaidynių plaukimo varžybos. Varžybose rungtyniauja 12-14 m. mergaitės bei 14-16 m. berniukai.
Paulius Martinkėnas
Paulius Martinkėnas / LPF nuotr.
Temos: 1 Plaukimas

Pirmą varžybų dieną išdalinta18 medalių komplektų. Iš jų net 5 aukso medalius iškovojo Kauno plaukikė Agnė Šeleikaitė laimėjusi 50 m l.stiliumi (28,31 sek.), 100 m l.stiliumi (1.02,37 min.), 100 m krūtine (1.16,50 min.), 200 m kompl. pl (2.33,65 min.) ir kartu su Kauno I-ąją komanda 4x100 m l. stiliumi estafetę.

Kaunietis Paulius Martinkėnas pagerino 34 m. senumo Lietuvos vaikinų iki 15 m. rekordą 200 m peteliške nuotolyje – 2.18,79 min. Paulius taip pat laimėjo 200 m nugara nuotolį (2.11,51 min.) ir kartu su Kauno pirmąja komanda estafetinį 4 x 100 m l. stiliumi nuotolį. Pažymėtina, kad Agnę Šelekaitę ir Paulių Martinkėną treniruoja pirmasis Rūtos Meilutytės treneris Giedrius Martinionis.

Po dvi pergales taip pat iškovojo vilnietis Mikas Pladis laimėjęs 100 m l. stiliumi (55,21 sek.) bei 400 m kompl. pl. (4.27,00 min.) nuotolius, panevėžietis Martynas Lauruška nugalėjęs 200 m kompl. pl (2.17,15 min.) ir 50 m l. stiliumi (25,28 sek.). Merginų grupėje dvi pergales iškovojo alytiškė Ieva Jacevičiūtė nugalėjusi 400 m konpl. pl. (5.25,39 min.)  bei 200 m peteliške (2.40,27 min.).

Po pirmos varžybų dienos komandinėje įskaitoje pirmauja Kauno pirmoji komanda (1640 taškų.), antroje vietoje žengia Vilniaus pirmoji komanda (1438 taškai.), trečioje – Kauno antroji komanda (1174 taškai).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas