Plaukikei Linai Pleskytei nėra lygių visame pasaulyje

Kauno sporto mokyklos auklėtinei 21 metų Linai Pleskytei nėra lygių visame pasaulyje. Ji trečius metus iš eilės tapo povandeninio plaukimo su plaukmenimis pasaulio taurės nugalėtoja.
Lina Pleskytė - povandeninio plaukimo su pelekais Pasaulio taurės nugalėtoja
Lina Pleskytė tapo povandeninio plaukimo su plaukmenimis pasaulio taurės nugalėtoja / Nardymas.lt nuotr.

Rugsėjį Kinijos Yantai mieste vykusiame taurės finale dalyvavo sportininkai iš 17 šalių, jie atstovavo 35 klubams.

Ketvirto kurso LKKA studentė L.Pleskytė neslepia džiaugsmo, kad sunkiu kasdieniu darbu treniruotėse jai pavyko išpildyti savo didžiausią svajonę. Ji visiems laikams pateko į Lietuvos povandeninio sporto istoriją, nes iki šiol nė vienam kitam mūsų šalies povandeninio plaukimo sportininkui nėra pavykę laimėti finalinių varžybų.

Lietuvos povandeninio sporto viceprezidentė Virginija Juodeikienė įsitikinusi, kad Linai laimėti padėjo puikus Yantai baseinas, kuriame vyko varžybos, ir nepakartojamas, lietuviui egzotiškos gamtos grožis. Nauji įspūdžiai ir geros sportavimo sąlygos padėjo sėkmingai įveikti visas iškilusias kliūtis.

„Lina buvo patyrusi kojos traumą, be to, labai veikė 5 valandų laiko skirtumas. Rytinėje programoje jai teko plaukti 2 val. nakties mūsų laiku. Bet visa tai niekis, palyginus su džiaugsmu, kurį suteikė iškovotas medalis ir pasaulio taurė.

Ji sėkmingai dalyvavo ir Ispanijoje vykusiose pasaulio taurės akvatlono varžybose. Jose mergina laimėjo bronzos medalį. Aurelijus Kinas užėmė 5 vietą, Ina Mikita – 8 vietą“, – pasakojo V.Juodeikienė.

Šiuo metu L.Pleskytė pradėjo ruoštis Pasaulio čempionatui, kuris vyks 2012 m. Italijoje, ir Europos akvatlono varžyboms, kurios vyks 2012 m. balandį Maskvoje (Rusija).