Nesustabdoma: Rūta Meilutytė Nandzinge iškovojo antrąjį aukso medalį

Nandzinge vykstančiose jaunimo olimpinėse žaidynėse 50 m krūtine distancijoje aukso medalį jau iškovojusi Rūta Meilutytė tą patį padarė ir dvigubai ilgesnėje distancijoje. 100 m krūtine finale lietuvė buvo greičiausia. 17-metė po šio pasirodymo skubės į Berlyną, kur startuos Europos plaukimo čempionate.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 05,39 sek. ir dviem sekundėm aplenkė artimiausią varžovę. Antra liko ir sidabro medalį iškovojo kinė Yun He. Bronza džiaugėsi ukrainietė Anastasija Maliavina.

Antradienį popietinėse varžybose R.Meilutytė 100 m krūtine rungties pusfinalyje nuotolį nuplaukė per 1 minutę 7,83 sek.

Pirmadienį R.Meilutytė iškovojo žaidynių aukso medalį 50 m rungtyje krūtine – 30,14 sekundės.

Rūta Meilutytė antradienį 100 m rungties laisvu stiliumi finale liko penkta.

sidabrą 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje iškovojęs Povilas Strazdas trečiadienį 50 m rungtyje peteliške užėmė tryliktą vietą bei nepateko tarp aštuonių finalo dalyvių.

Lietuvos plaukiko rezultatas pirmajame pusfinalio plaukime tarp aštuonių dalyvių buvo septintas – 24,83 sekundės.

Pusfinalyje P.Strazdui aplenkti pavyko Vengrijos, Austrijos bei Zimbabvės plaukikus.

Greičiausiai pusfinalyje 50 m peteliške plaukė bei pagrindiniais pretendentais į medalius finale bus žaidynių šeimininkas Hexinas Yu (24,03 sek.), Trinidado ir Tobago atstovas Dylanas Carteris (24,04 sek.) ir rusas Aleksandras Sadovnikovas (24,09 sekundės).