2013 12 14 /18:28

Rūta Meilutytė Europos čempionate lengvai pateko į 100 m krūtine rungties finalą

Europos plaukimo čempionate trumpajame baseine (25 m) Danijoje šeštadienio vakarinėje programoje plaukia keturi Lietuvos sportininkai, iš kurių du – finale.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rūta Meilutytė 100 metrų krūtine rungties pusfinalio pirmajame plaukime buvo pirmoji, distanciją įveikusi per 1 min. 05,13 sek. ir pateko į finalą.

Antrajame plaukime startavo pagrindinės mūsiškės varžovės – Julija Jefimova ir Rikke Moller Pedersen.

Rusė jau pusfinalyje nusprendė parodyti varžovėms, kad sekmadienio finale ji nusiteikusi laimėti ir atstumą nuplaukė per 1:03,27 min. ir pasiekė Europos čempionatų rekordą.

Tuo tarpu danė R.M.Pedersen užėmė trečią vietą bendroje įskaitoje, atstumą įveikusi per 1:04,10 sek. Tai reiškia, kad R.Meilutytė liko trečia ir finale plauks trečiajame takelyje. Finalas sekmadienį vyks apie 18 val. 30 min.

100 metrų kompleksiniu būdu rungties pusfinalyje nei Mindaugas Sadauskas, nei Igoris Kozlovskis į finalą neprasimušė.

M.Sadauskas distanciją pirmajame atrankos plaukime įveikė per 54,45 sek. ir liko aštuntas, o antrajame plaukime startavęs I.Kozlovskis pasidalijo 9-10 vietą (54,89 sek.).

Bendrojoje įskaitoje M.Sadauskas liko 15-16 vietoje, o I.Kozlovskis su varžovu pasidalijo paskutinę poziciją.

Pirmą vietą atrankoje užėmė italas Stefano Pizzamiglio (52,77 sek.), antras – olandas Mike Marissenas (53,22 sek.), trečias – danas Danielis Skaaningas (53,32 sek.).

Giedrius Titenis startavo 50 m rungtyje krūtine ir pusfinalio plaukime finišavo aštuntas bei bendroje įskaitoje liko 13-as ir į finalą nepateko – 27,03 sek.

Greičiausiai atrankoje plaukė favoritais prancūzas Giacomo Perezas Dortona (26,59 sek.), slovėnas Damiras Dugonjičius (26,59 sek.) ir jo tautietis Peteris Stevensas (26,75 sekundės.

Danas Rapšys 100 m rungties nugara pusfinalyje užėmė vienuoliktą vietą ir liko per žingsnį nuo finalo.

Antrajame pusfinalyje asmeninį rekordą pasiekęs Lietuvos plaukikas buvo šeštas – 51,94 sekundės.

100 m nugara greičiausiai pusfinalyje nuplaukė bei favoritais finale bus rusas Vitalijus Melnikovas (50,34 sek.), prancūzas Jeremy Straviusas (51,39 sek.) ir britas Christophas Walkeris-Hebbornas (51,08 sek.).