Rūta Meilutytė pasaulio plaukimo taurės etape jau prasibrovė į vieną finalą

Japonijos sostinėje Tokijuje antradienį startavo pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame jėgas bando ir Lietuvos plaukimo žvaigždė 17-metė Rūta Meilutytė. Pirmąją varžybų dieną lietuvei pasisekė prasimušti į vieno plaukimo finalą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė bei planetos rekordininkė 17-metų R.Meilutytė šiandien startavo dviejų rungčių atrankos plaukimuose ir po 100 m krūtine distancijos atrankos pateko į finalą – ji nuotolį įveikė per 1 minutę 05,60 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė bendrą trečiąją vietą.

Už R.Meilutytę greičiau plaukė jamaikietė Alia Atkinson ir amerikietė Catherine Meili . Iš viso atrankoje varžėsi 40 plaukikių.

Moterų 100 m krūtine atrankos rezultatai:

1.Alia Atkinson (Jamaika) – 1 min. 04,75 sek.
2. Catherine Meili (JAV) – 1:04,87
3. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 1:05,60
4. Mina Matsushima (Japonija) – 1:06,04
5. Sally Hunter (Australija) – 1:06,14
6. Larson Breeja Larson (JAV) – 1:06,23
7. Marija Astaškina (Rusija) – 1:06,59
8. Rie Kanetou (Japonija) – 1:06,76

Antroje rungtyje R. Meilutytei sekėsi ne taip gerai. Lietuvė 50 m laisvu stiliumi atrankoje galutinėje įskaitoje liko 12 vietoje ir į finalą nepateko – nuotolį ji nuplaukė per 25,15 sek.