V. Janušaitis Europos čempionate – penktas, E.Dautartas – septintas

Paskutinę Europos čempionato dieną finaluose startavo du Lietuvos plaukikai. Deja, 25 metrų ilgio Eindhoveno baseine medalių pelnyti nepavyko nė vienam iš jų.
Vytautas Janušaitis
Vytautas Janušaitis / Tomo Juodaičio/„Scanpix“ nuotr.

Turbūt daugiau buvo tikėtasi iš Vytauto Janušaičio, kuris šiame čempionate jau buvo iškovojęs sidabro apdovanojimą 200 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje. Perpus trumpesnėje distancijoje Vytautas finišavo penktas; nuotolį jis įveikė per 53,63 sek. Lietuvis 1,5 sek. pralaimėjo žemyno čempionu tapusiam vokiečiui Markusui Deibleriui. Sidabro apdovanojimą pelnė pasaulio ir Europos rekordininkas Peteris Mankočas (Slovėnija, 52,87 sek.), bronzos medalis atiteko ispanui Alanui Cabello Fornsui – 53,24 sek. Greitesnis už V.Janušaitį finale buvo ir kroatas Duje Draganja – 53,56 min.

200 metrų plaukimo krūtine varžybose į finalą pateko Edvinas Dautartas. Deja, jam atiteko septinta vieta – 2:09,04 min. Žemyno čempionu tapo vokietis Marco Kochas – 2.04,86 min., antrą vietą užėmė ispanas M.Alvarezas Caraballo – 2.05,41 min., bronzos apdovanojimą pelnė rusas Antonas Lobanovas – 2,06,71 min.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas