2012 07 03 /2012 07 04

Lietuvos rinktinės riešutas – per kietas venesueliečių dantims – 100:82

Taškų rinkimo lenktynėse Linas Kleiza už nugaros paliko Greivisą Vazquezą, o Karakaso arenoje besišypsojusius Kęstučio Kemzūros auklėtinius nusivylę vietos sirgaliai palydėjo švilpimu.
Rungtynių akimirka / T.Tumalovičiaus/Krepšinio širdis nuotr.

Lietuvos krepšininkų aštrūs prasiveržimai, greiti perdavimai ir tikslūs metimai 100:82 (23:21, 26:15, 31:28, 20:18) įveikė Venesuelos rinktinės pasipriešinimą.

Olimpinio atrankos turnyro B grupėje mūsiškiai iškovojo pirmąją pergalę, tuo tarpu varžybų šeimininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Prieš tai Venesuelos ekipa po dramatiškos kovos 71:69 parklupdė Nigerijos rinktinę.

Po žaibiškų lietuvių atakų varžovai nokdaune atsidūrė jau pirmosiomis minutėmis – 11:2. Vis dėlto antrojo kėlinio pradžioje rungtynes kontroliavo į priekį išsiveržę venesueliečiai 24:23.

Vieną svarbiausių spurtų inicijavo labiausiai patyrę krepšininkai – Darius Songaila, Paulius Jankūnas ir Šarūnas Jasikevičius. Komandos senbuviai pelnė devynis taškus be atsako ir įstūmė venesueliečius į dar vieną duobę 49:36.

Po didžiosios pertraukos mūsiškių pranašumas sumenko iki aštuonių taškų (58:50), tačiau paskutiniame ketvirtyje lietuviai nutolo 84:64, 94:77.

„Norėjome susikrauti kuo didesnį taškų skirtumą, todėl kovėmės iki galo, – sakė Mantas Kalnietis. – Pagrindinis tikslas buvo rungtyniauti greitai, palaikyti intensyvų žaidimo ritmą. Dėl to antroje dalyje kiek pavargome.“

Lietuvos rinktinę į pergalę vedęs L.Kleiza per 28 minutes pelnė 28 taškus (7/9 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Pasirengimo etapas yra tik pasirengimo. Rinktinei atstovauju ne vienerius metus, todėl suprantu, kada turiu pasiekti gerą sportinę formą ir pradėti demonstruoti kokybišką žaidimą“, – tvirtino puolėjas.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 28, Mantas Kalnietis 13 (8 rez. perd., 4 atk. kam.), Martynas Pocius 12 (5 per. kam.), Jonas Mačiulis (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 11 (7 rez. perd.), Darius Songaila 8 (8 min.), Paulius Jankūnas 6, Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas 3, Robertas Javtokas 3, Deividas Dulkys 0 (1 min.), Tomas Delininkaitis 0 (4 sek.).

Venesuelos rinktinė: Greivisas Vazquezas 24 (3/9 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 3/4 baudų, 7 rez. perd.), Oscaras Torresas 14 (3/7 tritaškių), Johnas Coxas 14, Gregory Echenique 12, Windi Graterolas 5, Gregory Vargas 4, Hectoras Romero 4 (5 kld.).

LIETUVA VENESUELA
DVITAŠKIAI 27/45 (60 proc.) 17/39 (43,6 proc.)
TRITAŠKIAI 9/18 (50 proc.) 11/25 (44 proc.)
BAUDOS 19/24 (79,2 proc.) 15/21 (71,4 proc.)

RUNGTYNIŲ EIGA

40 min.: Baudas realizavęs Darius Songaila tampa šimtojo taško autoriumi – 100:78. Nepaisant didelio deficito, šeimininkai nenuleidžia rankų ir pelno penkis taškus paeiliui – 100:82. Likus 4,7 sek. Kęstutis Kemzūra paprašo minutės pertraukėlės, taip sukeldamas Venesuelos rinktinės pasipiktinimą – neva lietuvis nusprendė varžovus pažeminti.

38 min.: Lietuvos ekipa be vargo įveikia Venesuelos komandos spaudimą, o Šarūnas Jasikevičius pataiko sudėtingą metimą su pražanga. Gynėjas prideda tašką ir nuo baudų metimo linijos – 94:77.

35 min.: Patikimai žaidžiantis Darius Songaila išprovokuoja varžovo pražangą, sumeta abi baudas ir sugrąžina lietuviams šešiolikos taškų persvarą – 88:72.

33 min.: Spragos ginantis leidžia venesuliečiams šauti į priekį – 8:0 ir sumažinti atsilikimą – 84:72.

31 min.: Lietuvos komandos pranašumas pasiekia dvidešimties taškų ribą – 84:64.

29 min.: Mantas Kalnietis ore pakabina kamuolį Martynui Pociui, kuris dėjimu sukuria gražiausią rungtynių epizodą – 72:59. Kitoje atakoje lietuviai neapsigina – 72:61, tačiau Mantas Kalnietis ir Rimantas Kaukėnas atsako dviem tritaškiais – 76:61.

27 min.; Greivis Vazquezas išprovokuoja ketvirtą Jono Valančiūno pražangą ir realizuoja baudas – 65:55.

25 min.: Gregory Echenique sudrebina lietuvių krepšį ir pakelia ant kojų vietos sirgalius – 58:46. Netrukus venesuelietis mėgina dar kartą dėti į krepšį, tačiau sustabdomas Jono Valančiūno pražangos. Varžovas realizavo tik vieną baudą – 58:47. Po kelių akimirkų tritaškį smeigia Oscaras Torresas – 58:50.

23 min.: Kęstučio Kemzūros auklėtiniai diktuoja savo sąlygas turnyro šeimininkams ir susikrauna kol kas didžausią – šešiolikos taškų persvarą – 57:41.

20 min.: Lietuviai antrą kartą stumia Venesuelos rinktinę į duobę – Darius Songaila pelno keturis taškus paeiliui, Paulius Jankūnas pataiko tritaškį, Šarūnas Jasikevičius prideda dvitaškį, o šeimininkai į mūsiškių spurtą neatsako – 49:36.

15 min.: Greitoje atakoje Šarūno Jasikevičiaus perdavimą Linas Kleiza paverčia dviem taškais ir pelno savo devynioliktą tašką – 34:30.

13 min.: Greivis Vazquezas pataiko sudėtingą dvitaškį ir išlygina rezultatą – 28:28.

11 min.: Johno Coxo tritaškis pirmą kartą išveda Venesuelos rinktinę į priekį – 23:24.

10 min.: Ketvirčio pabaigoje Venesuelos krepšininkai spurtavo 7:2 ir panaikino dviženklį lietuvių pranašumą – 23:21.

8 min.: Šeimininkai pelno penkis taškus paeiliui ir mažina atsilikimą – 21:14.

7 min.: Linas Kleiza pataiko antrą tritaškį ir pelno dešimtą tašką – 21:9.

4 min.: Į Hectoro Romero dėjimą Lietuvos rinktinė atsako keturiais taškais – 11:2.

2 min.: Linas Kleiza pelno keturis taškus paeiliui, Martynas Pocius smeigia tritaškį – 7:0.

T.Tumalovičiaus/Krepainio airdis nuotr./Greivisas Vasquezas
T.Tumalovičiaus/Krepšinio širdis nuotr./Greivisas Vasquezas

VENESUELOS RINKTINĖ

Strategas: 47 metų Ericas Musselmanas praeityje treniravo Sakramento „Kings“ ir „Golden State Warriors“ komandas. 2003 m. NBA metų trenerio rinkimuose jis nusileido tik San Antonijaus „Spurs“ vairininkui Gregui Popovichiui.

Praėjusį sezoną E.Musselmanas treniravo Los Andželo „D-Fenders“ ekipą ir buvo išrinktas dukterinės NBA lygos metų treneriu.

Lyderis: Pavojingiausias varžovų krepšininkas 25 metų 198 cm ūgio G.Vazquezas nuo 2010 m. rungtyniauja NBA lygoje. Praėjusį sezoną gynėjas atstovavo Naujojo Orleano „Hornets“ klubui ir vidutiniškai pelnydavo po 8,9 taško, atlikdavo po 5,4 rezultatyvaus perdavimo ir atkovodavo po 2,6 kamuolio.

„Sunkiomis akimirkomis dauguma derinių skiriami G.Vazquezui. Jis imasi iniciatyvos, yra aukštas gynėjas, galintis įžaisti kamuolį. Nors jis nėra geras snaiperis, tačiau aštriai veržiasi krepšio link, puikiai mato aikštę ir atlieka daug rezultatyvių perdavimų“, – žaidimo stilių apibūdino K.Kemzūra.

Kylanti žvaigždė: NCAA vidurio puolėjas Gregory Echenique praėjusį sezoną atstovavo Kreigtono „Bluejays“ komandai ir vidutiniškai pelnydavo po 9,8 taško bei atkovodavo po 7,4 kamuolio.

21 metų 210 cm ūgio G.Echenique nėra greičiausias ar sprogstama jėga pasižymintis krepšininkas, tačiau puikiai moka užsiimti pozicijas po krepšiais ir atakas užbaigti dėjimais.

Su Nigerijos rinktine aukštaūgis žaidė 27 minutes, pelnė 3 taškus (1/5 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 9 kamuolius ir blokavo 2 metimus.

Istorija: Vienintelį kartą Lietuvos ir Venesuelos ekipos susitiko Barselonos olimpiadoje. Vlado Garasto treniruojama rinktinė laimėjo 87:79.

Rezultatyvaiusiai rungtyniavo 27 taškus pelnęs ir 8 rezultatyvius perdavimus atlikęs Šarūnas Marčiulionis. Arvydas Sabonis surinko 24 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.

Reitingas: Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sudaromame pasaulio vyrų rinktinių reitinge Lietuva su 426 taškais užima penktą poziciją. 49 taškus turinti Venesuela žengia 22-oje vietoje.

Venesuelos titulai: Amerikos čempionate 1992-aisais pasipuošė sidabro medaliais, 2005-aisiais iškovojo bronzą. Olimpiadoje dalyvavo tik vieną kartą (1992 m.) ir užėmė vienuoliktą vietą. Šiais metais vykusiose Pietų Amerikos pirmenybėse venesueliečiai liko antri.