Europos biatlono taurės etapas Italijoje – lietuviai vėl liko be įskaitinių taškų

Sekmadienį Martel–Val Martele (Italija) pasibaigusiame antrajame Europos biatlono taurės (IBU–Cup) varžybų etape Lietuvos atstovai sprinto varžybose startavę be savo lyderės Dianos Rasimovičiūtės vėl liko be įskaitinių taškų.
D.Rasimovičiūtė – bene vienintelė pretendentė į aukštas vietas Vankuveryje.
Sekmadienį nestartavusi Diana Rasimovičiūtė bendroje Europos biatlono (IBU–Cup) taurės varžybų įskaitoje su 39 taškais nukrito į 36–ą vietą. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Moterų 7,5 km lenktynėse geriausiai sekėsi Natalijai Kočerginai, kuri 4 kartus suklydo šaudykloje ir, sugaišusi 29 minutes 5,0 sekundes finišavo tik 48–ta.

51–ą vietą užėmė net šešis baudos ratus sukusi Marija Kaznačenko (29:19,7), o taip pat šešis kartus pro šalį prašovusi Olga Derendiajeva (39:49,9) liko tik 87–ta tarp 90–ties lenktynes baigusių (startavo 92) sportininkių.

Sprinto lenktynes laimėjo pirmąją pergalę sezone iškovojusi ir lydere bendroje Europos taurės varžybų įskaitoje tapusi Natalija Guseva. Nė karto neprašovusi pro šalį ji sugaišo 23 minutes 20,0 sekundžių ir daugiau, kaip minute aplenkė prizininkėmis tapusias vokietę Franziską Hildebrand (atsiliko 1:17,3; 1 baudos ratas) bei čekę Gabrielą Soukalovą (+1:28.7; 2).

Lyderių rikiuotė Europos biatlono (IBU–Cup) taurės varžybų įskaitoje (po 4 lenktynių iš 17):

86. Tanja Karysik (Bosnija)                  1

Dar prasčiau sekėsi Lietuvos vyrams, kurie 10 km sprinto lenktynes baigė antrajame šimtuke: Rokas Suslavičius (29:21,9; 4) užėmė 114–ą vietą, Aleksandras Lavrinovičius (30:29,6; 5) buvo 133–as, o Edvinas Tomaševičius (33:17,8; 6) liko 154–as tarp 167–ių finišavusių (startavo 170) atletų.

Pirmąją pergalę sezone iškovojo rusas Andrejus Makovejevas (24:33,5; 1), vos 8,5 sekundės aplenkęs tėvynainį Artiomą Ušakovą (0 b.r.) ir 16,1 sekundės – trečiojoje pozicijoje likusį ukrainietį Artiomą Prymą.

Sezno lyderis rusas Aleksejus Čurinas (+41,9 sek.; 1 b.ratas) sekmadienį liko tryliktas.