Europos jaunimo biatlono čempionate Tomas Kaukėnas užėmė šeštą vietą

Italijoje vykstančiame Europos suaugusiųjų ir jaunimo (iki 20 metų) biatlono čempionate aukštą šeštą vietą 12,5 km persekiojimo lenktynėse užėmė Tomas Kaukėnas.
Tomas Kaukėnas (c.) su treneriais V.Korchaginu ir A.Bučeliu
Tomas Kaukėnas (c.) su treneriais V.Korchaginu ir A.Bučeliu / biathlonltu.com nuotr.

Išvakarėse aštuntoje vietoje sprinto lenktynėse finišavęs lietuvis sekmadienį vos du kartus suklydo šaudykloje ir, sugaišęs 40 minučių 36,6 sekundės, aplenkė du varžovus. Nuo antrąjį aukso medalį iškovojusio ruso Viačeslavo Akimovo (38:53,7), kuris suko keturis baudos ratus, T. Kaukėnas atsiliko 1 minute 42,9 sekundės.

Sidabro medalį vėl iškovojo net šešis kartus šaudykloje suklydęs vokietis Benediktas Dollas (39:30,0), o bronza vėl tenkinosi keturis baudos ratus sukęs čekas Michalas Krcmaras (39:45,2).

Savo pozicijas pagerino ir kiti du sekmadienį jaunimo persekiojimo lenktynėse startavę Lietuvos biatlonininkai: Karolis Dambrovskis (43:26,7; 3 baudos ratai) iš 36–os vietos pakilo į 25–ą, o 46–as išvakarėse buvęs Rokas Suslavičius (49:04,5) užėmė 45–ą vietą, aplenkdamas dešimt nefinišavusių atletų.

Vyrų grupėje 54–as startavęs Karolis Zlatkauskas sekmadienį persekiojimo lenktynėse suko tris baudos ratus ir pakilo į 47–ą vietą tarp 56–ių dalyvių. Jis 12,5 km persekiojimo lenktynėse sugaišo 47 minutes 22,7 sekundės ir 7 minutes 47,0 sekundes pralaimėjo čempionu tapusiam rusui Aleksejui Volkovui (39:35,7; 2).

Sidabras vyrų lenktynėse atiteko tik iš keturioliktos pozicijos startavusiam bulgarui Krasimirui Anevui (39:53,8), o bronzą iškovojo prancūzas Jeanas Guillaume'as Beatrixas (40:09,9), kuris šeštadienį sprinte buvo devintas.