Olimpiniame festivalyje slidininkė Ingrida Ardišauskaitė užėmė aukštą 17 vietą

Lietuvos slidininkai ketvirtadienį baigė savo pasirodymą Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje. Uteniškė Ingrida Ardišauskaitė 5 km lenktynėse laisvuoju stiliumi užėmė 17–ąją vietą. Čempione tapusiai norvegei Hildei Losgard Landheim ji pralaimėjo 59,5 sek. Samanta Kolosovaitė finišavo 66–ta. Jos rezultatas – 14 min. 27,1 sek.
Žiemos olimpiniame festivalyje slidininkė I.Ardišauskaitė – 17-ta
Žiemos olimpiniame festivalyje slidininkė I.Ardišauskaitė – 17-ta / LTOK nuotr.

Iš viso lenktyniavo 77 slidininkės. Sportininkės įveikė du ratus. Po pirmojo I.Ardišauskaitė buvo penkiolikta.

Visose rungtyse aukščiausiai iš lietuvių pakilusi I.Ardišauskaitė sakė, kad jaučiasi gerai, trasa nebuvo tokia sunki, kaip pirmąją dieną 7,5 km nuotolyje, nes neliko stačiausio kalno.

I.Ardišauskaitė apgailestavo, kad paskutinę žaidynių dieną Lietuvos komanda nedalyvaus mišrių estafečių lekntynėse – po dvi merginas ir du vaikinus – nes mūsų komandoje yra tik vienas slidininkas.

„Dar norėčiau įveikti vieną distanciją...“ – kalbėjo sportininkė. „Gal biatlonininkai gali paskolinti vieną vaikiną slidininkams“? – pasiteiravome misijos vadovės Vidos Vencienės. „Deja. Slidininkams būtini FIS taškai, kurių nėra biatlone,“ – paaiškino olimpinė čempionė.

Patenkintas auklėtinės pasirodymu treneris Stasys Dervinis dar svarstė, kad gal būt per anksti jie nusileido iš aukštikalnių: „Gal poros dienų pritrūko aklimatizacijai? Gal prieš savaitę dar reikėjo išmėginti jėgas kokiose nors varžybose? Su kiekvienu startu čia, Liberece, Ingrida vis geriau atrodė.
Netrukus vėl bus puiki proga pademonstruoti savo sugebėjimus: po kelių dienų Ingrida dalyvaus pasaulio suaugusiųjų čempionate Norvegijoje“

Vaikinai ketvirtadienį įveikė 7,5 km distanciją. Čempionu tapo vokietis Martinas Weisheitas – 15 min. 47,9 sek. Audrius Šakėnas jam pralaimėjo 3 min. 44, 9 sek. ir liko 82–oje vietoje tarp 94 slidininkų.

Ketvirtadienį  vakare slidininkai trenerio S.Dervinio vairuojamu automobiliu išvyks į Lietuvą.

Vaikinų kalnų slidinėjimo varžybose slalomo rungtyje ketvirtadienį Lietuvos atstovas Kasparas Pajarskas užėmė 43–iąją vietą.

Nugalėjo norvegas Henrikas Kristoffersenas – 1 min. 24,10 sek. K. Pajarskas nugalėtojui pralaimėjo 26,91 sek. Kitas Lietuvos atstovas Aivaras Tumas liko 46–tas (+35,92). Šioje rungtyje startavo 101 sportininkas, o abi trasas sėkmingai įveikė tik 46.

Vasario 16–ąją visa Liberece dalyvaujanti Lietuvos delegacija susirinko vienoje iš viešbučio „Babilonas“ salių paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Prie bendro stalo šventinės vakarienės susėdo sportininkai, treneriai, LTOK ir misijos vadovai bei vadovės. LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas pasveikino su švente, priminė šios dienos svarbą šalies istorijoje.

LTOK vadovas taip pat sakė, kad septyniolikmečiams – aštuoniolikmečiams atėjo lemiamo apsisprendimo metas: ar toliau atkakliai treniruotis ir siekti sportinių aukštumų, ar likti sporto mėgėjais ir visą dėmesį skirti mokslui. Kol kas dauguma jaunųjų olimpiečių žadėjo toliau rimtai treniruotis.