Liejosi kraujas ir įvarčiai: Lietuvos rinktinė solidžiai sutvarkė Estiją

Lietuvos krepšininkai šiemet vasarį pralaimėjo Estijos rinktinei, bet štai ledo ritulyje lietuviai sekmadienį įrodė savo pranašumą prieš kitą Baltijos šalį.

Lietuvos ledo ritulininkai pelnė žaibišką įvartį jau 38 mačo sekundę ir tarsi padiktavo sau palankią eigą per IB diviziono antrosios dienos rungtynes Vilniuje.

Daugiau nei 2 tūkst. sirgalių akivaizdoje Estiją 6:1 (3:1, 1:0, 2:0) įveikusi mūsų šalies komanda iškovojo antrą pergalę ir įsitvirtino pirmojoje šešių komandų turnyro lentelės pusėje.

Tai buvo smagus vakaras Lietuvos ledo ritulio rinktinės legendiniams žaidėjams, kurie buvo pagerbti "Twinsbet" arenoje

• buvusiam rinktinės gynėjui ir „Hockey Lietuva“ asociacijos prezidentui Petrui Nausėdai;
  • buvusiam rinktinės vyr. treneriui vokiečiui Berndui Haakei (40 rungtynių).

Rungtynės prasidėjo įvarčiu-žaibu: jau 38 sekundę Rono Pasco treniruojama Lietuvos komanda užklupo estus nepasiruošusius.

Nerijus Ališauskas ir Paulius Gintautas užsuko ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Markas Kaleinikovas, iš arti įbedęs rutulį į vartus.

Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Estai atsigriebė minutę, kai mažumoje likę lietuviai (buvo išvarytas Artūras Seniuta) praleido dviprasmišką įvartį: vartininkas Mantas Armalis sugėrė varžovų smūgį, bet per žaidėjų grumtynes šalia vartų ritulys iškrito jam iš glėbio, o lazdą kyštelėjęs estas Mortenas Jurgensas nukreipė į tinklą.

Lietuva įsiveržė į priekį 2:1 aštuntą minutę, kai pasinaudojus daugumos situacija kelių perdavimų seriją įvarčiu uždarė P.Gintautas, paliktas estų be priežiūros. Pastarąjį dešimtmetį Norvegijoje rungtyniaujantis 28 metų puolėjas šiame čempionate pasižymėjo antru įvarčiu – pirmą P.Gintautas pelnė per 3:0 laimėtas pirmąsias rungtynes su Ispanija.

Rezultatas tapo 3:1, kuomet Tadas Kumeliauskas parėmė kamuolį iš estų gynėjo ir asistavo Povilui Vereniui – 34 metų veteranas iš Lietuvos šių metų čempiono Eletrėnų „Airwell-Energijos“ klubo smūgiavo be priekaištų.

Antrajame kėlinyje Lietuvos komanda liko be Laisvydo Kudrevičiaus.

Vieną įvartį šeštadienį į ispanų vartus pelnęs „7bet-Hockey Punks“ ledo ritulininkas buvo prispaustas prie borto dviejų estų ir stipriai susižeidė burną. Keliolika sekundžių gulėjęs L.Kudrevičius pats iščiuožė iš arenos, o arenos darbuotojai dar ilgai gramdė kraują nuo ledo.

Vėliau K.Kudrevičius grįžo į aikštę su papildoma veido apsauga prie šalmo.

Antrajame kėlinyje abi komandos taranavo į virpstus, bet vienintelį įvartį pelnė lietuviai – M.Kaleinikovas pelnė antrą savo įvartį, padidinęs šeimininkų persvarą (4:1).

Penktą įvartį Lietuvos rinktinei trečiojo kėlinio pradžioje pelnė Ilja Četvertakas iš „7bet-Hockey Punks“.

Galiausiai rezultatas tapo 6:1 likus žaisti keturioms minutėms, kai A.Seniuta perėmė ledo ritulį, o reikalus smūgiu iš vidutinio nuotolio pabaigė P.Verenis.

Geriausiu mačo žaidėju pripažintas M.Kaleinikovas iš Osvencimo „Unia“ (Lenkija) klubo.

Tai buvo antrosios turnyro dienos Vilniaus „Twinsbet“ arenoje rungtynės.

Kiek anksčiau antrą pergalę iškovojo Kinija, sekmadienį 7:1 sutriuškinusi Ispaniją, kurią lietuviai pirmajame mače nugalėjo 3:0.

Standings provided by Sofascore

Šeštadienį estus 8:0 sutvarkę Ukrainos ledo ritulininkai sekmadienį vakare dar žais su Nyderlandų ekipa, su kuria kitą mačą antradienį surengs mūsų šalies komanda.