Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvius prie speigračio šildo medalių spindesys

Rokas Zaveckas
Organizatorių nuotr. / Rokas Zaveckas laimėjo jau antrą aukso medalį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prie speigračio spustelėjęs šaltukas nesustingdė Lietuvos kalnų slidininkų – jie dar labiau padidino apdovanojimų kraitį Baltijos taurės varžybose. Trečiadienį Suomijos kurorte Suomutunturi Lietuvos Latvijos ir Estijos sportininkai varžėsi didžiojo slalomo rungtyje.

Jau antrą dieną iš eilės auksas suspindo ant 14-mečio Roko Zavecko kaklo. Perspektyviausiu mūsų šalies kalnų slidininku vadinamas moksleivis antradienį buvo greičiausias tarp bendraamžių ir didžiausiojo slalomo (Super-G) rungtyje, praneša Lietuvos kalnų slidinėjimo federacija.

Dar vieno medalio R. Zaveckas tikisi ir ketvirtadienį vyksiančiose slalomo lenktynėse.

Bronzą didžiojo slalomo varžybose iškovojo 10-metis Radvilas Janulionis. Jis irgi antrą sykį kopė ant garbės pakylos Suomutunturi, nes Super-G rungtyje buvo penktas, o Baltijos taurės varžybose medaliai ir diplomai įteikiami ir 4-6 vietas užėmusiems sportininkams.

Šiam kalnų slidininkui užkopti ant garbės pakylos nesutrukdė ir tai, jog startuodamas antrajame važiavime R. Janulionis starte netikėtai paliko vieną lazdą. Bet dešimtmetis nesutriko ir sėkmingai pasiekė finišą.

„Be antros lazdos truputį sunkiau, nei su abiem. Bet viskas gerai“, – klaidos pernelyg nesureikšmino Radvilas. Jis neslėpė, jog tikėjosi iškovoti medalį didžiajame slalome. O slalomo lenktynėse jaunasis kalnų slidininkas savo amžiaus grupėje tikisi nuskinti mažiausiai sidabrą.  

R. Janulionis yra iškovojęs ne vieną medalį ir buriavimo varžybose. Paklaustas, kuri sporto šaka jam labiau patinka, moksleivis prisipažino: „Buriavimas. Bet kodėl, nežinau“. Po šių žodžių Radvilo tėvas, taip pat buriuotojas ir kalnų slidininkas Adomas Janulionis, juokais pamokė sūnų: „Būk diplomatas. Sakyk, kad patinka abi sporto šakos.“

Kartu su R. Janulioniu apdovanojimus trečiadienį atsiėmė ir toje pačioje amžiaus grupėje startuojantys broliai Vėjas ir Rūkas Strelčiūnai. Vėjas finišavo penktas, o Rūkas – šeštas.

Moterų elito grupėje penktąją vietą užėmė kovo 29 d. 16-ąjį gimtadienį švęsianti Laura Pamerneckytė. Jai atiteko ir medalis už ketvirtąją vietą jaunimo grupėje. Šešta tarp jaunimo buvo 17 metų Ieva Urbonavičiūtė.

Vyrų varžybose lietuviaų nėra tarp lyderių. Bet tai nieko nestebina, nes pajėgiausi šalies kalnų slidininkai Vitalijus Rumiancevas ir Karolis Janulionis nedalyvauja Baltijos taurės kovose. Tuo tarpu estai ir latviai Suomutunturi varžosi ir dėl savo šalių čempionatų apdovanojimų, tad čia lenktyniauja stipriausieji šių šalių atstovai.

Kaip įprasta, po varžybų Baltijos taurės dalyviai nesiskirstė ilsėtis, o surengė slalomo pratybas. Tuo metu dangus dar buvo giedras, spaudė kelių laipsnių šaltukas. O vakare į apdovanojimo iškilmes kalnų slidininkai jau rinkosi smarkiai sningant.

Slalomo milžino nugalėtojai ir lietuvių rezultatai:

Moterys. Elito grupė (12 dalyvių). 1. T. Tobi (Estija) – 1 min. 40,69 sek. (dviejų važiavimų suma), … 5. L.Pamerneckytė (Lietuva) – 1 min. 50,56 sek., … 7. I.Urbonavičiūtė (Lietuva) – 1 min. 51,35 sek., 8. I.Januškevičiūtė (Lietuva) – 1 min. 52,23 sek., 9. M.Kuliešiūtė (Lietuva) – 1 min. 52,97sek.

C grupė (g. 2000-2001 m.; 14 dalyvių). 1. S.Rakstina (Latvija) – 1 min. 56,05 sek., … 14. U.Januškevičiūtė (Lietuva) – 2 min. 28,10 sek.

B grupė (g.  1998-1999 m.; 10 dalyvių). 1. E.S.Nežbortė (Latvija) – 1 min. 44.47 sek.

A grupė (g. 1997-1996 m.; 8 dalyvės). 1. E.Gasūna (Latvija) – 1 min. 44,09 sek.

Vyrai. Elito grupė (52 dalyviai). 1. K.Zvejniekas (Latvija) – 1 min. 35,95 sek., … 22. K.Pajarskas (Lietuva) – 1 min. 48,60 sek., … 31. A.Janulionis (Lietuva) – 1 min. 52,60 sek., … 40. G.Zaveckas (Lietuva) – 1 min. 58,68 sek., … 47. R.Kuliešius (Lietuva) – 2 min, 8,09 sek.

C grupė (11 dalyvių). 1. T.Laine (Estija) – 1 min. 52,15 sek., … 3. R.Janulionis (Lietuva) – 1 min. 54,94 sek., … 5. V.Strelčiūnas (Lietuva) – 2 min. 1,89 sek., 6. R.Strelčiūnas (Lietuva) – 2 min. 9,56 sek.

B grupė (9 dalyviai). 1. Ž.Gedra (Latvija) – 1 min. 44,13 sek.

A grupė (8 dalyviai). 1. R.Zaveckas (Lietuva) – 1 min. 45,29 sek.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką