Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionate tenkinosi sidabru

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio rinktinei nepavyko iškovoti kelialapio į pasaulio čempionato I divizioną.
Aimas Fiščevas
Mantas Armalis / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Sekmadienį Ukrainoje pasibaigusiame II diviziono šešių komandų A grupės turnyre už savo varžovus jaunesni Lietuvos ledo ritulininkai iškovojo tris pergales bei dusyk po pratęsimo pralaimėjo ir su 11 taškų tenkinosi sidabro medaliais.

Lemiamose rungtynėse lietuviai po pratęsimo 2:3 (0:1, 2:1, 0:0, 0:1) nusileido pirmąją vietą ir vienintelį kelialapį į I divizioną iškovojusiai šeimininkei Ukrainos (13 tšk.). komandai.

Pergalingą įvartį Pavlo Padakinas įmušė likus iki pratęsimo pabaigos vos dviem sekundėms.

Šeimininkai pirmavo po tikslaus Vladimiro Romanenkos (08:12) smūgio, tačiau antrajame kėlinyje po Pijaus Rulevičiaus (21:16) ir Aimo Fiščevo (33:46) įvarčių lietuviai išsiveržė į priekį. Vis tik tame pačiame antrajame kėlinyje Ruslanas Romašenka (35:20) išlygino rezultatą.

Bronzos medaliai įteikti Vengrijos ledo ritulininkams, kurie mače dėl trečiosios vietos 7:1 (3:0, 2:1, 2:0) sutriuškino bendraamžius iš Ispanijos, o autsaiderių dvikovoje Olandijos rinktinė tik po baudinių serijos 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė Pietų Korėjos ekipą, kuri kitą sezoną jau rungtyniaus III divizione.

Galutinė II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina        5 3 2 0 0  24:10  13