-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seimo nariai gaivina Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno viltį varžytis Sočio olimpiadoje

Seimo nariai siūlo įstatymais užtikrinti daugiau galimybių talentingiems meno, sporto, mokslo ir kitų sričių visuomenės veikėjams suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka. Šio įstatymo priėmimo labiausiai laukia šokėjų ant ledo pora Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias, kuri yra JAV pilietė, todėl pora negali Sočio olimpinėse žaidynėse atstovauti Lietuvai.
Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias
Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Seimo narys liberalas buvęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius su grupe parlamentarų ketvirtadienį užregistravo Pilietybės įstatymo pakeitimo projektą, panaikinantį dabar galiojančius dirbtinius apribojimus, kuriais remiantis pilietybė suteikiama tik už ypatingus nuopelnus Lietuvai, t.y. už valstybingumo stiprinimą, Lietuvos galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimą.

„Lietuvos pilietybė neturi tapti prekė, bet tai nereiškia, kad reikia užsidaryti nuo pasaulio ir užtrenkti duris tiems, kurie gali garsinti Lietuvą. Jei nenorime tapti atokiausiu pasaulio užkampiu, privalome iš esmės peržiūrėti pilietybės išimties tvarka suteikimo reglamentavimą. Turiu omenyje talentingas asmenybes. Tai – ne tik garsioji šokėjų ant ledo pora Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias, kuriai Lietuvos Respublikos pasas reikštų šansą kovoti dėl medalių olimpinėse žaidynėse. Derėtų suprasti, kad pakankamai griežti nuopelnų ir integravimosi Lietuvos visuomenėje kriterijai šiuo metu apriboja mūsų valstybės augimo potencialą“, – sakė R.Šimašius.

Garsiausia Lietuvos šokėjų ant ledo pora D.Stagniūnas ir I.Tobias iškovojo teisę varžytis Sočio olimpinėse žaidynėse, kurios vyks 2014 m. vasario 7-23 d., bet kol kas neturi vilčių jose startuoti, nes įstatymų varžoma Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę amerikietei I.Tobias. Olimpinėse žaidynėse startuojančių šokėjų poros turi būti vienos šalies piliečiai.

Politiko nuomone, jo siūlomi Pilietybės įstatymo pakeitimai leistų pajudėti iš mirties taško nuo pat 2003 metų, kai pilietybės suteikimo išimties tvarka galimybės buvo smarkiai apribotos.

„Pilietybės įstatymo pakeitimo projektas taip pat teikiamas atsižvelgiant ir į 2013 m. kovo mėn. Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriuo buvo suformuoti apribojimai dėl pilietybės. Tačiau tuo pat metu įgyvendiname įstatymų leidėjų teisę aiškiai nustatyti ir įvardinti pilietybės išimties tvarka suteikimo kriterijus. Beanalizuodami, kas yra ypatingi nuopelnai valstybei, pasiklydome tarp trijų pušų, todėl projekte siūlome įteisinti naują sąvoką „Lietuvos vardo garsinimas“, kuri ir būtų pagrindas Prezidentui suteikti Lietuvos pilietybę“, – sakė R.Šimašius.

Siūlome įteisinti naują sąvoką „Lietuvos vardo garsinimas“, kuri ir būtų pagrindas Prezidentui suteikti Lietuvos pilietybę, – sakė R.Šimašius.

Jei pataisos būtų priimtos, Prezidentas pilietybę išimties tvarka galėtų suteikti kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie garsina Lietuvos vardą, taip didina Lietuvos autoritetą tarptautinėje bendruomenėje ar turi kitų ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei bei integravosi Lietuvos visuomenėje.

Pagal projektą, Lietuvos vardo garsinimu laikomas užsienio valstybės piliečio ar asmens be pilietybės politinė, visuomeninė, mokslinė, meninė, sportinė ar kita veikla, kuria didinamas Lietuvos autoritetas tarptautinėje bendruomenėje. Kitais ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma Lietuvos Respublikos valstybingumo stiprinimas arba reikšmingas indėlis į Lietuvos visuomenės ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Laikoma, kad asmuo integravosi Lietuvos visuomenėje, jeigu jis nuolat gyvena Lietuvos Respublikoje ir sugeba bendrauti lietuvių kalba, o jeigu nuolat negyvena Lietuvoje ir nesugeba bendrauti lietuvių kalba, yra kitų akivaizdžių įrodymų, patvirtinančių, kad asmuo yra integravęsis visuomenėje. Pakankama integracija laikomi ir tokie atvejai, kai užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės dėl savo politinės, visuomeninės, mokslinės, meninės, sportinės ar kitos veiklos yra glaudžiai susijęs su Lietuva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius