Tragiškas trečias kėlinys palaidojo „Energijos“ ledo ritulininkus

Elektrėnų „Energija-Orakulas“ Valstybės atkūrimo dieną gausiai susirinkusiems savo gerbėjams dovanojo reto grožio ir įtampos rungtynes. Deja, po tragiško trečiojo kėlinio pergalė atiteko svečiams iš Latvijos –Liepojos „Metalurgo“ komandai. Rungtynės baigėsi rezultatu 6:8 (3:1; 2:1; 1:6).
Žaidimo akimirka
„Energijos“ ledo ritulio komanda. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Ledo ritulys

Rungtynes „Energija“ pradėjo pakiliai. Daugiau nei pusę rungtynių komanda dominavo beveik visose žaidimo srityse. Maksimaliai išnaudodama varžovų klaidas ir propaguodama drausmingą žaidimą, „Energija“ jau aštuntąją rungtynių minutę turėjo dviejų įvarčių pranašumą. Pirmasis pasižymėjo Šarūnas Kuliešius, o netrukus ir Šarūnas Suchomlinas (3:13 ir 7:13).

Latviai, gavę šalto dušo, pradėjo spausti lietuvius ir jau po poros minučių (09:35) pelno pirmąjį įvartį. Tačiau Š. Suchomlinas nepabijo imtis iniciatyvos ir „Metalurgo“ vartininkas pasiunčia dar „gumos“. Nepaisant abiejų komandų aktyvaus puolimo rezultatas 3:1 išsilaiko iki kėlinio pabaigos.
Dviejų taškų deficitas motyvuoja „Metalurgą“ ir jau nuo pirmojo teisėjo išmesto ritulio komanda pradeda spausti „Energiją“.

Tačiau „Energijai“ netrūksta kovingumo ir per kėlinį ji pelno dar du įvarčius, į savo vartus prasileisdama tik kartą. Pirmasis pasižymi Dalius Vaiciukevičius (36:55), o netrukus ir Laisvydas Rimkus (38:08).

Kovingumo buvo gal ir per daug – per antrąjį kėlinį komanda surinko aštuonias baudos minutes, kai tuo tarpu „Metalurgas“ per visas rungtynes tik šešias.

Nedaug iš gausiai susirinkusių „Energijos“ sirgalių galėjo pagalvoti, kad puikus komandos žaidimas apsivers aukštyn kojomis.

Elektrėnų komandos vartininkas Nerijus Daukševičius šį, lemtingą trečiąjį kėlinį prisimins ilgai. Retose rungtynėse vartininkui tenka susidurti su tokiu nuožmiu ir nepaliaujamu priešininkų puolimu, ir tokia gausybe smūgių.

Nors „Energija“ kėlinio pradžioje ir nenorėjo perleisti iniciatyvos iš savo rankų, bet prieš galingą „Metalurgo“ puolimo mašiną atsilaikė tik keturias minutes. Netrukus po to pasipylė įvarčiai.

Iki kėlinio vidurio antrą kvėpavimą įgavęs „Metalurgas“ ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą.

Š. Kuliešius vėl pademonstravo šaltus nervus ir penkiasdešimt trečiąją minutę (52:57) išlygino rezultatą, tačiau latviai neapleido lietuvių vartų ir pelnė dar vieną įvartį, žaisdami vos prieš tris lietuvių gynėjus.

Rezultatas galėjo būti dar didesnis, bet nemažai „Metalurgo“ smūgių atsitrenkė į vartų virpstus, taip pat komanda neišnaudojo abejotino, teisėjo skirto, baudos smūgio.

Trilerio vertos rungtynės baigėsi rezultatu 6:8 Liepojos komandos, kuri po šios pergalės įsitvirtino antrojoje turnyrinės lentelės pozicijoje, pergale.

Liepojos komandos treneris Valerijus Kulibaba sakė, kad didžiuojasi savo žaidėjais: „Nors mūsų komanda ir labai jauna, bet žaidėme kaip subrendusi komanda ir rankų nenuleidome iki kėlinio rungtynių pabaigos ir ištaisėme visas klaidas, kurias padarėme rungtynių pradžioje,“ – sakė treneris.

Dviejų įvarčių autorius, trečiajame kėlinyje iš aikštės už muštynes pašalintas, Šarūnas Suchomlinas buvo labai nusiminęs: „Trečiajame kėlinyje sugriuvome visa komanda, labai apmaudu, kad išbarstėme trijų įvarčių pranašumą,“ – kalbėjo Š. Suchomlinas.