Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eglė Jackaitė: „Kas gali būti gražiau už motinystę?“ (papildyta birželio 18 d.)

Eglė Jackaitė
„Privatu!+TV Gidas” viršelis / Eglė Jackaitė.
Šaltinis: „Privatu“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Su kuo daugiau galima atvirai kalbėtis apie tą šventą jausmą – motinystę, jei ne su dviejų berniukų šešiolikmečio Jokūbo ir dvimečio Elijaus mama aktore E. Jackaite (37). Anot kalbintos simpatiškosios scenos žvaigždės, sūnūs yra didžiausias jos gyvenimo džiaugsmas.

Ką Tau reiškia motinystė?

Nėra tokių žodžių, galinčių nusakyti meilę vaikui. Mamos besąlygiški jausmai savo atžalai yra vieninteliai pasaulyje ir nepakartojami. Nesinori subanalinti šių jausmų tam tikrais žodžiais, nes tai per daug šventa.

Kokia esi mama?

Visokia, kokia tik gali būti mama: ir labai švelni, ir pavargusi, ir supykusi, ir linksma. Tiesiog beprotiškai myliu savo sūnus. Kartais juos pabaru, griežčiau paauklėju, bet tik todėl, kad jiems linkiu visa, kas geriausia.

Tu abu vaikus augini viena. Sunku?

Tikrai nėra lengva, tačiau man pagelbėja vyresnėlis Jokūbas. Jis mažajam savo broliukui yra autoritetas. Džiaugiuosi, kad abu broliai daug laiko praleidžia kartu.

Jokūbui jau beveik šešiolika. Ar randi ką jam patarti tam tikrais vyriškais klausimais, kurių, neabejoju, jis turi ne vieną?

Labai džiaugiuosi, kad su Jokūbu mus sieja nepaprastas ryšys – esame puikūs draugai. Pasikalbame apie daugelį dalykų. Esame atviri vienas kitam. Jokūbas manęs dažnai klausia nuomonės apie santykius su mergaitėmis, pasimatymus, dovanas... Esu laiminga, kad sūnus manęs nenurašė kaip nieko neišmanančios (šypteli).
Apskritai man laiko leidimas su vaikais yra didžiausia dovana. Stengiamės kuo dažniau drauge eiti į kiną, namie kepti pyragus, kitaip leisti laisvalaikį...

Ar esi savo vaikams įkrėtusi beržinės košės?

Taip, esu, nors tuo nesididžiuoju. Tikiuosi, kad manęs nebars vaikų teisių tarnybos, tačiau kai nebebuvo galimybės gražiuoju su sūnumis susitarti, teko švelniai pliaukštelėti jiems per užpakaliukus.

Kaip apskritai Tave pakeitė motinystė?

Per gyvenimą mano požiūris į motinystę nuolat keitėsi. Kai pirmą kartą gimdžiau, buvau 21 metų studentė. Antrojo sūnaus susilaukiau, kai man buvo 35-eri. Dabar, žinoma, esu brandesnė, turiu daugiau kantrybės ir gyvenimiškos patirties.

Dabar pramogų pasaulyje kaip niekada daug garsenybių susilaukia mažylių. Kaip manai, tai gera tendencija?

Kas gali būti gražiau už motinystę? Ryžtis pagausinti šeimą yra sveikintinas dalykas. Nors motinystė sunkus etapas, kas šiais laikais lengva? Svarbiausia, kad vaikelis turėtų vienas kitą mylinčius mamą ir tėtį.

Nors pati nepatyrei mamos meilės, savo vaikams dovanoji visą savo šilumą. Kaip Tau tai pavyksta?

Gaila, kad mano patirtis dėl mamos yra skaudi, tačiau kiekvienas turime išgyventi tai, kas mums lemta. Yra kaip yra. Nors pati augau be mamos, savo vaikams duodu tai, ką geriausia gali duoti mylinti mama.

Esi kilusi iš didžiulės šeimos – turi net 8 brolius ir seseris. Ar augti didelėje šeimoje yra privalumas, o gal atvirkščiai – nuolat jauti tėvų dėmesio stoką?

Turėti daug brolių ir seserų yra labai gerai. Tiesa, iki 18 metų augau tik su dviem broliais, vėliau tėtis su žmona susilaukė dar dviejų vaikų, o mama, be manęs ir brolio Žilvino, pagimdė dar 4 vaikus. Visada džiaugiausi, kad esu kilusi iš didelės šeimos.
Paauglystėje įgyta motiniška patirtis rūpinantis jaunesniuoju broliuku man praverčia iki šiol. Dar tada išmokau ir vystyklus skalbti, ir valgyti virti, ir kitus mamiškus darbus atlikti.

Ar pati norėtum būti daugiavaikė mama?

Taip, manau, kad turėti daug vaikų yra laimė ir didžiulė Dievo dovana.

Turbūt sutiksi, kad vienišai moteriai, turinčiai vaikų, nėra lengva susirasti rimtą vyriškį ilgalaikiams santykiams...

Šventai tikiu, kad tas, kuris skirtas, ir bus su tavimi. Nereikia nieko ieškoti – atsitiks taip, kaip ir turi atsitikti. Na, o jeigu taip nenutiks, nebūsiu mažiau laimingesnė. Laimės kalviai esame mes patys, tereikia pozityviai žvelgti į gyvenimą.

Kaip baigėsi Tavo motinystės pašalpų reikalai (Eglė yra kaltinama sukčiavimu, esą fiktyviai dirbo nekilnojamojo turto agentūroje, kad gautų motinystės pašalpą – red. past.)?

Niekas dar nesibaigė, rudenį laukia teismų maratonas. Labai gaila, kad man tenka kovoti už teisybę. Manau, valstybės iškeltos bylos mamytėms yra tikra tautos gėda. Juk valdininkai patys skatina gimdyti vaikus, didinti Lietuvos gyventojų skaičių. Iš pradžių prižada socialines garantijas ir aukso kalnus, o vėliau savo pažadų nevykdo. Dėl to yra labai apmaudu.

Kokios emocijos užplūsta, kai prisimeni nelemtos istorijos pradžią?

Nors niekada viešai nesiskundžiau ir neverkiau dėl patirtų nemalonių akimirkų kovoje už teisybę, niekam nelinkėčiau to, ką man teko ištverti. Kai reikėdavo eiti į apklausas policijoje su kūdikiu ant rankų, kai tekdavo stebėti piktas pareigūnų akis, kurie tave laiko didžiausia nusikaltėle, būdavo iš tiesų baisu. Ir žinau, kad tai teko patirti ne man vienai. Todėl visas nukentėjusias mamytes raginu susivienyti.

Tau 37-eri, esi dukart gimdžiusi, tačiau Tavo figūra yra tarsi etalonas kitoms moterims. Kaip pavyksta išsaugoti tobulas kūno linijas?

Tokie genai – mamytės ir tėvelio dovana. Mano lieknumas yra paveldėtas. Kita vertus, stengiuosi neapsileisti ir prižiūrėti save. Esu sportiškas žmogus, kaip tik prieš porą savaičių kasdien pradėjau bėgioti krosą. Ne todėl, kad man reikėtų sulieknėti, o tam, kad sustangrinčiau kūną.

Kalbant apie maistą, prisipažinsiu, kad valgau absoliučiai viską. Nesilaikau jokių dietų. Kai noriu, suvalgau ir rūkyto lašinuko gabaliuką, ir pyragaitį. Svarbiausia yra klausyti savo organizmo, nes jis pats geriausiai žino, kokių produktų reikia. Taip pat reikia nepamiršti saiko jausmo.

Kaip dar rūpiniesi savo išvaizda? Galbūt dažnai lepiniesi įvairiomis grožio procedūromis?

Jei turiu laiko ir leidžia finansinė padėtis, pasilepinu vienomis ar kitomis grožio procedūromis, tačiau tai būna nedažnai. Kartą per metus leidžiu sau pasimėgauti viso kūno masažu, retkarčiais apsilankau pas kosmetologę. Tai tiek.

„Privatu“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką