Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Adomaitis: Į Centrinę Ameriką – minčių plauti

Linas Adomaitis
Nuotrauka iš asmeninio albumo / Linas Adomaitis
Šaltinis: „Žmonės“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Grįžęs iš kelionės po Centrinę Ameriką dainininkas Linas Adomaitis (33) apie vietas, kurias aplankė, pasakoja taip, tarsi niekada jose nebūtų buvęs, nors iš tikrųjų indėnų gyvenimą, Panamos žmonių draugiškumą ir nuostabią Kosta Rikos gamtą matė jau trečiąkart.

Linas šįsyk į jau pažįstamas, tačiau niekada nepabostančias vietas norėjo nuvežti širdies draugę Irmą Jokūbaitytę (25).

Prieš metus savarankiškai Tailandą išnaršiusi pora šį sykį atostogoms pasirinko Panamą ir Kosta Riką – šalis, kuriose Linas lankėsi jau ne kartą. „Kodėl ten pat? Daug ką pažįstu, žinau geriausias vietas. Paklauskite kitų keliautojų, kodėl į tas pačias vietas važiuoja po penkiolika ar dvidešimt kartų. Visada norisi grįžti ten, kur yra tavęs laukiančių žmonių. Be to, norėjau Irmai parodyti daugybę fantastiškų vietų, ypač – rojumi vadinamas San Blaso salas Karibų jūroje, kur iki šiol nepriklausomu gyvenimu džiaugiasi kunų genties indėnai“, – paaiškina atlikėjas. Kartu su lietuvių pora po salas keliavo geras Lino bičiulis Emanuelis su žmona Manigdidili ir dviem vaikais. „Emanuelis gyvena Panamoje, bet yra kilęs iš San Blaso salų. Kai tik sužinojo, kad atvažiavau, nuėjo pas savo darbdavį ir pasakė, jog mirtinai reikia atostogų. Jei Emanuelio nebūtų išleidę, jis, sakė, būtų išėjęs iš darbo“, – nusijuokia atlikėjas.

Pas indėnus Linas ir Irma praleido porą savaičių, per jas suspėjo aplankyti apie dešimt salų. Kelionės piku jie vadina mažytę Bane–dup salą, kurią galima apeiti vos per dvi minutes. Joje stovi vienas namelis, į kurį vasaromis atvyksta moteris su dviem vaikais, vienas šuo ir trys vištos. „Ta šeima salą tvarko, puoselėja, – pasakoja dainininkas. – San Blasą sudaro 365 salos. Visos priklauso kunams, šie jų niekam neketina parduoti. Jas, savotiškus rojaus kampelius ir didžiausias turimas vertybes, nuoširdžiai saugo bei prižiūri.“

Paklaustas, ką veikė per dienas mažutėje saloje, Linas šypteli: „Vėl įsirašiau krūvą gamtos garsų knygai, kurią baigiu redaguoti ir noriu šiemet išleisti, sukūriau kelias kompozicijas smuikui ir gitarai, o svarbiausia – mintis plovėme!

Kelionės įspūdžiai – „Žmonėse“
 

„Žmonės“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką