„Planavimas ir pasirengimas šiam projektui truko trejus metus. Laimėję projektą ir gavę „Norway Grant“ finansinę paramą bei pridėję savo lėšas sukūrėme išties išskirtinę produktų fermentavimo liniją. Modernios linijos su automatinėmis plovimo (CIP) bei sterilinimo (SIP) funkcijomis įrengimas ne tik padidina mūsų gamybos pajėgumus, bet ir skatina būti tvariems mažinant sąnaudas bei atliekų kiekį“, – pasakoja „Nando“ direktorius Justinas Taruška.
Projekto metu taip pat bendradarbiauta su Norvegijos mokslinių tyrimų institutu Kartu su partneriais buvo vykdomi mikroorganizmų auginimo technologijos eksperimentai siekiant išgauti kuo didesnį biomasės kiekį fermentacijos pabaigoje.
„Ši linija suteikia galimybę plėtoti naujus produktus ir technologijas bei gerina įmonės konkurencingumą tarptautinėje rinkoje. Tai žingsnis į priekį modernių biotechnologinių produktų link, taip prisidedant prie inovacijų Lietuvos pramonės sektoriuje“, – teigia. J. Taruška.
Projektas pradėtas įgyvendinti 2023 m. gegužės 16 d. gavus paramą 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programai „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“.
„Nando“ yra 2007 m. Lietuvoje įsteigta biotechnologijų įmonė, kurianti ir gaminanti aukštos pridėtinės vertės mikrobiologinius produktus ir cheminius priedus žemės ūkiui bei pramonei. Turėdama vieną didžiausių Mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą Šiaurės Europoje ir bendradarbiaudama su tyrimų centrais bei universitetais visame pasaulyje, „Nando“ sukūrė daugiau nei 50 inovatyvių produktų ypač pasaulinei ekonomikai svarbiems agro, gyvulininkystės bei pramonės sektoriams.