Penktadienis
2015.03.27
@V.Grigaliūnaitė Tai vertas ar ne Valdemaras Tomaševskis Vilniaus rajono garbės piliečio vardo? #15minlt t.co/7r70Jll..
@Paulius Gritėnas Darbo partijos pasakos pabaiga #15minlt t.co/Ls9YiVW..
@Paulius Sviklas Kartais atrodo priešingai, bet kelionės lėktuvu - pačios saugiausios: t.co/ne3RS4c.. #15minlt
Vilnius +16°
Daugiau Orai.lt

Atsistatydina koncerno „Achemos grupė“ prezidentas Arūnas Laurinaitis

„Achemos grupės“ prezidentas Arūnas Laurinaitis
„Achemos grupės“ nuotr. / „Achemos grupės“ prezidentas Arūnas Laurinaitis
A A
Šaltinis: 15min.lt, BNS

UAB koncerno „Achemos grupė“ valdyba patenkino koncerno prezidento Arūno Laurinaičio prašymą atsistatydinti iš užimamų pareigų nuo 2013 metų sausio 30 dienos, pranešė lzinios.lt

Skelbiama, kad per  prabėgusį laikotarpį nuo Prezidento Bronislovo Lubio netekties ponui A.Laurinaičiui teko didelis krūvis ir atsakomybė valdyti koncerno „Achemos grupė“ veiklą. Cituojamas koncerno valdybos pirmininkas Flemmingas Lindeloevas, kuris teigia, kad šiandienos padėtis ir sėkmingi rezultatai suteikia gerą galimybę naujam vadovui atversti naują koncerno veiklos puslapį.  

A.Laurinaitis lieka koncerno „Achemos grupė“ akcininku.

A.Laurinaitis koncernui vadovavo nuo pagrindinio jo akcininko Bronislovo Lubio mirties 2011  metų spalį, iki tol jis buvo ilgametis grupės viceprezidentas. A.Laurinaičio vadovavimo metu su „Gazprom“ buvo susitarta dėl pigesnių dujų Jonavos „Achemai“.

Pastaruoju metu „Achemos grupę“ paliko nemažai žmonių, tarp jų – ekonomikos ir finansų direktorė Violeta Latvienė, atstovė spaudai Virginija Dunauskienė. Pernai iš koncerno valdybos pirmininko pavaduotojo pasitraukė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Pasak spaudos, po B.Lubio mirties didžioji dalis „Achemos grupės“ akcijų atiteko jo našlei Lydai Lubienei, buvo kilęs konfliktas tarp jos ir B.Lubio žento Romualdo Žadeikos, kuris yra koncerno teisės reikalų direktorius.

Pernai skelbta, kad koncernas turi 15 akcininkų. 

2001-aisiais įkurtas koncernas „Achemos grupė“ valdo daugiau nei 50 Lietuvoje ir užsienyje dirbančių įmonių, tarp kurių – „Achema“, didžiausia Klaipėdos uosto krovos bendrovė „Klasco“, kompleksinių trąšų gamintoja „Agrochema“, žiniasklaidos priemonės ir viešbučiai, vėjo jėgainių parkas vakarų Lietuvoje.

„Achemos grupė“ 2011metais uždirbo 4,070 mlrd. litų pajamų, jos pelnas iki mokesčių siekė 207 mln. litų. Koncerno įmonės veikia gamybos, prekybos, krovos ir logistikos, energetikos, žiniasklaidos, poilsio ir sveikatinimosi srityse.

„Achemos grupei“ užsienyje priklauso trąšų, žemės ūkio produktų prekybos kompanijos, energijos skirstymo ir tiekimo bendrovė Gruzijoje „Kachetijos energodistribucija“.

Komentarai: 11
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą
x

Pranešti klaidą

x

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą