Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lukiškių kalėjimas turės naują kaimyną – geltonų plytų verslo centrą

Biuras iš paukščio skrydžio
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Biuras iš paukščio skrydžio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lukiškių geltona – taip juokais kairiajame Neries krante kylančio verslo centro plytų spalvą vadina architektas Alvydas Songaila. Seno biurų pastato Lukiškių ir A.Goštauto gatvių sankryžoje statomas naujas, dvigubai didesnis verslo centras. Jis bus aukščiausios klasės, todėl jo nuoma – šiek tiek brangesnė nei kitų. Nepaisant to, pastatą tikimasi nesunkiai išnuomoti, nes vis daugiau įmonių ieško ne pigaus, o gero varianto.

15min.lt rašė, kad kairiajame Neries krante kyla naujas verslo centras. Jis statomas vietoje ten buvusio biurų pastato, kuris buvo nugriautas. Nors senasis centras nebyrėjo, nuspręsta, kad jį labiau apsimoka nugriauti, o ne atnaujinti.

Atsipirko kelis kartus

Tarptautinei įmonių grupei „Inter IKEA“ priklausanti „Pinus Proprius“ pastatą, esantį A.Goštauto 12A, nusipirko 1999 metais. Jis buvo nuomojamas ir, kaip 15min.lt sakė „Pinus Proprius“ generalinis direktorius Kęstutis Vedeckis, atsipirko kelis kartus. Tačiau, aplinkui pradėjus kurtis naujiems biurams, bendrovė pamatė, kad jų pastatas yra pasenęs ir nusprendė jį nugriauti.

„Pastatas, kurį griovėme, buvo dvigubai mažesnis. Mes laimėjome dvigubai daugiau“, – sakė K.Vedeckis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Spaudos konferencijos akimirka

Nugriauti pastatą nebuvo lengva, mat dvi jo sienos glaudžiasi prie šalia esančių pastatų. 

„Kai sutartys nutrūko, pradėjom griauti, praktiškai gnaibyti rankomis pastatą, kad negriūtų kaimynai, mašinos nebūtų sužeistos. Tai buvo didelė dalis projekto. Turime atsižvelgti į kaimynus, komunikacijas, kur tik randame vamzdį, kuris niekur nėra nupieštas, laidų, kurie niekad neegzistavo, bet juos reikia kažkur dėti, užtikrinti saugumą, eismo nenutrūkstamumą. Tai daug brangiau nei kitur imti ir iškasti duobę. Kita vertus, ten jau yra ir komunikacijos, ir dujos, ir elektra, nereikia nieko vesti iš kito miesto galo. Tai vienas kitą kažkaip kompensuoja“, – pasakojo jis.

Jau yra pastatyti naujojo verslo centro du garažo aukštai, kyla trečiasis antžeminis aukštas. Iš viso pastatas bus septynių aukštų. „Pinus Proprius“ jis kainuos apie 35 mln. Lt.

„Sakyčiau, kad tai yra gana vidutinė kaina. Toje sumoje nėra sumos už žemės sklypą, kurią turėtų prisumuoti kiti investuotojai. Mes griovėme seną pastatą – seniai seniai atsipirkusį turtą. Bet šiaip ta kaina, skaičiuojant kvadratiniam metrui, nėra nei didelė nei maža. Tai yra rinkos vidurkis“, – sakė K.Vedeckis.

Parduoti tikisi greitai

Verslo centro statybos bus užbaigtos kitų metų vasarą. Netrukus į nuomininkų paieškas leisis nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“. Giedrius Ragaišis, bendrovės nekilnojamojo turto tarpininkavimo grupės vadovas, tiki, kad norinčiųjų įsikelti į naują verslo centrą rasti nebus sunku.

„Aukščiausios Technologine, kokybine prasme biurų pastatų rinkoj yra mažas ploto skaičius, užimtumas yra pakankamai didelis. Jis yra apie 98 proc. tai reiškia, kad naujo, kokybiško biuro poreikis egzistuoja, todėl šitam pastatui, kuris yra pakankamai nedidelis, mes matome nesudėtingą nuomos procesą, nuomininkų jau yra, tiesiog aktyviai bandysim aptarnauti tą poreikį“, – 15min.lt sakė jis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Spaudos konferencijos akimirka

Tiek G.Ragaišis, tiek K.Vedeckis sakė, kad pastatą nebus sunku išnuomoti vien jau dėl to, kad jo plotas nėra didelis. „Tai ir rizika nedidelė. Tikrai mums nėra grėsminga ta rizika, dėl to gana saugiai jaučiamės su ta investicija“, – sakė K.Vedeckis.

Pasak G.Ragaišio, biurai yra aukščiausios – A – klasės, todėl už kiek prastesnius biurus kainuos brangiau maždaug 15-20 proc.

Tačiau kaina jau nėra lemiantis motyvas, renkantis biurą.

Jau rūpi darbuotojas

Yra įmonių, kurios vien alga nebegali privilioti darbuotojų. G.Ragaišis kaip pavyzdį pateikia informacinių technologijų įmones – bendrovei sunku prisivilioti darbuotoją iš kitos įmonės, pasiūlius jam vos keliais procentais didesnį atlyginimą. Todėl labai svarbūs tampa kiti įmonės privalumai, pavyzdžiui, kokybiška darbo vieta.

„Dažniausiai A klasės statiniuose įsikuria konsultacinės kompanijos, kurios yra tiek vietinės, tiek užsienio kapitalo. Be abejo, pasaulinės, kurios atsidaro savo atstovybes, natūraliai renkasi A klasės biurus. Teisininkai, auditoriai, versklą aptarnaujančios organizacijos. Tos pačios IT kompanijos, kurios žiūri į darbuotoją“, – pasakojo G.Ragaišis.

Geri biurai, pasak jo, naudingi ir pačiai įmonei, nes, pavyzdžiui, esant gerai kondicionavimo sistemai, darbuotojai mažiau serga, yra laimingesni.

Mažiausia biuro kvadrato nuomos kaina bus 14,7 euro.

Plytos – kaip Lukiškių kalėjimo

Naujas biurų pastatas – U raidės formos. Ji pasirinkta dėl to, kad būtų daugiau šviesos – dabar langas yra prie kiekvienos darbo vietos.

Sienos, kurios remiasi į gretimus pastatus, neturi langų, jos sumūrytos iš įprastų geltonų plytų.

„Šito pastato planuose matyti, kad kiekviena darbo vieta turi langą. Tai turbūt ir būtų toks pagrindinis to pastato išskirtumas, nes daugelyje verslo centrų išorės perimetras yra mažinamas dėl visokių šilumos nuostolių ir taip toliau. Šiuo atveju jis buvo specialiai padidintas dėl darbo vietos komforto“, – sakė projekto vadovas, įmonės „Renova“ architektas Alvydas Songaila.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Spaudos konferencijos akimirka

Kadangi pastatas buvo statomas centre, prie pat kitų namų, buvo išlaikytas jo aukštis, prie gretimų pastatų priderinta ir jo spalva.

„Pastatas statomas Lukiškių priemiestyje, tai plytų mūrui pasirinkome spalvą, kurią vadiname Lukiškių geltona. Tokios kalėjimo spalvos plytos. Šito priemiesčio būdingas toks bruožas. Be granitinių apdailų, natūralios. Lukiškių geltona tai yra toks kodinis apdailos pavadinimas“, – pasakojo architektas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką