Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Axis Technologies“ įdiegė pirmąją Lietuvos žemės ūkiui skirtą biokuro katilinę

„Šilko“ katilinė
Kaunas.lt nuotr. / Biokuro katilinė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Biokuro energetikos sprendimai pradėti taikyti ir žemės ūkio sektoriuje. Bendrovė „Axis Technologies“ įdiegė pirmąją Lietuvoje biokuro katilinę, skirtą žemės ūkio reikmėms. Iki 4 hektarų šiltnamių ploto šildysianti 2 MW galios katilinė iškilo Anykščių rajone, ūkininko Audriaus Juškos ūkyje. Šio projekto vertė sudaro 3 mln. litų.

„Technologiją, lengvai pritaikomą pagal individualius poreikius, siūlysime ir kitiems ūkininkams. Specifinis biokuro energetikos sprendimas tinka daržovių, gėlių ir kitų kultūrų augintojams, kuriems svarbu palaikyti reikiamą temperatūrą šiltnamiuose“, – sakė „Axis Technologies“ generalinis direktorius Giedrius Vaitkevičius. 

Projektas unikalus tuo, jog buvo suprojektuota ir ūkyje įdiegta ne tik biokuro katilinė, bet ir 160 m³ akumuliacinės talpos. Jų paskirtis – akumuliuoti šilumos energiją, kai poreikis šiltnamiuose dienos metu sumažėja iki minimumo ir ją panaudoti tuomet, kai poreikis yra didžiausias. 

Specifinis biokuro energetikos sprendimas tinka daržovių, gėlių ir kitų kultūrų augintojams, kuriems svarbu palaikyti reikiamą temperatūrą šiltnamiuose.

Anot G.Vaitkevičiaus, šis sprendimas leidžia sukaupti maksimalią momentinę 4,8 MW šilumos galią, kuri panaudojama esant šilumos poreikio pikui. 

„Apšildyti šiltnamius biokuru, medienos skiedromis, kainuoja apie 30-40 procentų pigiau nei gamtinėmis dujomis. Skaičiuoju, kad biokuro katilinė atsipirks per penkerius metus“, - sakė agurkus ir pomidorus pardavimui Lietuvoje ir eksportui auginantis ūkininkas Audrius Juška.

Biokuro katilinę A.Juškos ūkyje „Axis Technologies“ pastatė per šešis mėnesius. 

Nuo 2000 metų „Axis Technologies“ prisidėjo įgyvendinant 42 skirtingus biokuro energetikos projektus Lietuvos ūkyje. Vien 2013 metais įmonė diegė ir atnaujino biokuro katilines Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Alytaus ir Kaišiadorių šilumos ūkiuose. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką