Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo kreipėsi į Konstitucinį Teismą

„Achema“
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / „Achema“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) sustabdė „Achemos“ ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) ginčo nagrinėjimą dėl nutarimų, kuriais nustatytos lėšos, skirtos suskystintų gamtinių dujų terminalo įrengimo bei eksploatavimo sąnaudoms kompensuoti ir padengti 2013 m. bei pakoreguotos gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo kainų viršutinės ribos ir nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą.

„Achema“ prašė teismo panaikinti kaip neteisėtas Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2012 m. priimto nutarimo dalis. Pasak pareiškėjos, priimdama šiuos nutarimus VKEKK viršijo savo kompetenciją.

Pareiškėjos teigimu, nustatydama projekto finansavimo apimtį, VKEKK  nepagrindė savo nutarimų objektyviais duomenimis, nesielgė objektyviai ir nešališkai bei pažeidė pareigą tartis dėl nutarimų priėmimo, ginčijamų nutarimų punktai yra nemotyvuoti, kadangi priimti neskaidriai.

„Achemos“ manymu, VKEKK nutarimų dalys, dėl kurių jie ir kreipėsi į VAAT, prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, todėl prašė teismo kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegijai kilo abejonių dėl Lietuvos Respublikos suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo konstitucingumo, todėl ji nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu spręsti, ar nustatytas teisinis reguliavimas, neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatoms. 

Ši Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartis neskundžiama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką