Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kainų komisija „Lesto“ rado 100 mln. litų viršpelnį, bendrovė su tuo nesutinka

Elektros kainos 2014 metais
„Nova media“ grafikas / Elektros kainos 2014 metais
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kainų komisija nustatė, kad elektros skirstymo bendrovė „Lesto“ turi daugiau nei 100 mln. litų nepagrįstų sąnaudų ir ketina jas grąžinti vartotojams, taip mažindama elektros kainą. „Lesto“ vadovas Aidas Ignatavičius teigia, kad nesutinka su komisijos sąnaudų skaičiavimu ir sako, kad skaičiavimai kelia neaiškumų, nes audito kompanijos nustatė tik daugiau kaip 2 mln. litų nepagrįstų sąnaudų, o komisija – daugiau nei 100 mln. litų.

Komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė BNS patvirtino, kad apskaičiuotos nepagrįstos „Lesto“ sąnaudos siekia 100 mln. litų.

A.Ignatavičius BNS sakė, kad abejonių kelia tai, kad komisijos sąnaudų apskaičiavimas ir audito bendrovių „Auditas“ ir „Jungtinė auditorių kontora“, kurias samdė pati komisija, skiriasi keliolika kartų.

Apskaičiuotos nepagrįstos „Lesto“ sąnaudos siekia 100 mln. litų.

„Sunku detaliai pakomentuoti, kaip komisija paskaičiavo, dėl to, kad mes ataskaitą gavome tik vakar. Dėl to, norint padaryti detalią analizę, reikia daugiau laiko. Kas iš tiesų matosi, labai dideli neatitikimai tarp komisijos padarytų skaičiavimų ir audito kompanijų sąnaudų analizių. Skaičiais skiriasi kartais. (...) Ką mes matome, kad auditas turi 2 mln. litų pastabų, o komisija mato per 100 mln. litų. Tai jau vien čia yra didžiulis nesutapimas“ – BNS sakė A.Ignatavičius.

Jis sakė, kad įmonė nesutinka su komisijos skaičiavimais.

„Reikia detaliai pasižiūrėti, kurioje vietoje komisija neva rado nepagrįstų sąnaudų. Bent jau pirminiu vertinimu, mes tikrai nesutiksime su komisijos atliktu auditu, kad mes neva per tą laikotarpį turėjome per 100 mln. litų nepagrįstų sąnaudų“, – aiškino „Lesto“ vadovas. Pasak jo, iš pradžių bus aiškinamasi su pačia komisija, kodėl apskaičiuotos tokios sumos, o jeigu nebus rastas sutarimas, gali būti kreipiamasi ir į teismą.

A.Ignatavičius aiškino, kad šios sąnaudos gali daryti didelę įtaką bendrovei, nes, jo skaičiavimais, jeigu jos būtų grąžinamos vartotojams per metus – tarifas mažėtų 1 centu: „100 mln. litų, grubiai skaičiuojant, yra 1 centas iš elektros kainos ir tai tikrai neigiamai atsilieptų įmonės veiklai“.

Siekiama sprendimą dėl elektros kainos sumažinimo priimti dar iki Naujųjų metų.

D.Korsakaitė teigė, kad siekiama sprendimą dėl elektros kainos sumažinimo priimti dar iki Naujųjų metų.

„Mes skubėsime ir bandysime dar iki švenčių priimti sprendimą. (...) Iš esmės kita savaitė yra paskutinė, kai turime patvirtinti“, – BNS sakė D.Korsakaitė.

Pasak D.Korsakaitės, kol kas neaišku, per kiek metų bus išdėliotos nepagrįstos sąnaudos ir kiek sumažės elektros kaina: „Mes apsispręsime posėdyje greičiausiai, nes nematėme dar „Lesto“ argumentų, o juos pamatysime greičiausiai trečiadienį“.

Penktadienį komisija svarstys „Lesto“ patikrinimo išvadą, tačiau, pasak D.Korsakaitės, ji bus patvirtinta tik kitą savaitę.

„Bus svarstoma dėl patikrinimo, tačiau jau dabar galiu pasakyti, kad mes nebaigsime šito klausimo. (...) „Lesto“ teigia, kad negavo gruodžio 2 dieną mūsų išsiųstų dokumentų, todėl procedūriškai apsvarstysime klausimą, bet sprendimą priimsime tik kitą savaitę“, – teigė D.Korsakaitė.

Lapkričio pabaigoje komisija paskelbė, kad elektra gyventojams kitąmet kainuos vidutiniškai 1,2 cento mažiau nei šiemet. Spalį komisija nusprendė, kad ankstesnio patikrinimo metu nustatytas 137 mln. litų „Lesto“ viršpelnis vartotojams būtų grąžintas per 3 metus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką