-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Litgrid“ telkia kompetencijas naujosioms tarptautinėms elektros jungtims valdyti

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ steigs dukterinę įmonę, kurios paskirtis – HVDC (High Voltage Direct Current) jungčių valdymas ir eksploatacija. Naujoji įmonė, kurios įstatinis kapitalas bus 600 tūkst. Lt, o 100 proc. įmonės akcijų priklausys „Litgrid“, vadinsis UAB „Tinklo priežiūros centras“, jos vadovu paskirtas Rimantas Butkus, vadovaujantis „Litgrid“ Strateginių projektų įgyvendinimo skyriui. Įmonė bus valdoma kaip vidinis „Litgrid“ padalinys.
„Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas
„Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

„Išnagrinėjome įvairias alternatyvas ir kitų šalių patirtį, analizavome, kaip tokios jungtys valdomos Lenkijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje. Nusprendėme, kad efektyviausias HVDC jungčių valdymo modelis sukuriamas, kai sistemos operatorius, atsakingas už jungčių valdymą, koncentruoja reikiamus aukšto lygio techninius specialistus į atskirą kompetencijų ir kaštų centrą“, – sako „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.

Tarptautinių elektros jungčių „LitPol Link“ ir „NordBalt“, sujungsiančių Lietuvos ir kaimyninių Lenkijos ir Švedijos elektros energetikos sistemas, eksploatacija pareikalaus itin aukštos kvalifikacijos ir specifinių inžinerinių sričių kompetencijų. Pirmaisiais metais naujoje įmonėje dirbs 20 aukšto lygio techninių specialistų. Dalis jų šiuo metu dirba techniniuose „Litgrid“ padaliniuose, kiti specialistai bus įdarbinami artimiausiu metu. Didžiąją dalį laiko iki statomų elektros jungčių eksploatacijos pradžios jie pakaitomis mokysis HVDC jungčių gamybos įmonės ABB mokymų centruose Indijoje ir Švedijoje.

Pasiruošti atsakingai valdyti HVDC jungtis reikalingi ne tik aukštąsias inžinerines studijas baigę ir darbo su panašiais įrenginiais praktikos sukaupęs specialistai, bet ir nuolatinis žinių gilinimas ir domėjimasis naujovėmis.

„Pasiruošti atsakingai valdyti HVDC jungtis reikalingi ne tik aukštąsias inžinerines studijas baigę ir darbo su panašiais įrenginiais praktikos sukaupęs specialistai, relinės apsaugos ir technologinių signalų perdavimo įrangos išmanymas, bet ir nuolatinis žinių gilinimas ir domėjimasis naujovėmis, sistemingi specializuoti mokymai HVDC įrangos gamintojų bazėje“, – aiškina D.Virbickas.

Tarptautinių elektros jungčių, sujungsiančių Lietuvos elektros energetikos sistemą su Lenkijos ir Švedijos elektros infrastruktūromis, projektai sparčiai įgyvendinami. 2013 metais pabaigus ilgai trukusius ir  sudėtingus projektų planavimo ir analizės bei pasiruošimo darbus, šiemet pradedami įrenginių statybos darbai. Tuo pat metu vykdomi ir kiti elektros perdavimo tinklo plėtros projektai, būtini paruošti perdavimo tinklą integracijai su Švedijos ir Lenkijos energetikos sistemomis: tiesiama elektros perdavimo linija Klaipėda–Telšiai, rekonstruojamos Klaipėdos ir Alytaus transformatorių pastotės. „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių eksploataciją planuojama pradėti 2015 metų gruodžio mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius