Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Atostoginiai mokytojus pasieks laiku, teigia Steponavičius (atnaujinta 14.53 val.)

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad darbo užmokestis už vasaros mėnesius mokytojus gali pasiekti tik rudenį, Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad tokia galimybė Vyriausybėje nėra svarstoma.
Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras
Gintaras Steponavičius – švietimo ir mokslo ministras / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Atostoginiai pedagogus už vasaros mėnesius pasieks laiku, tačiau svarstoma galimybė juos mokėti ne iškart už visą vasarą prieš prasidedant atostogoms, o dalimis. Tai reiškia, kad atsižvelgiant į ribotus finansinius resursus, gali būti, kad užmokestis bus mokamas už kiekvieną mėnesį atskirai. Teisėti mokytojų lūkesčiai nebus pažeisti,“ – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Anot G.Steponavičiaus, Vyriausybė neplanuoja nuo rudens mažinti mokytojų atlyginimų. „Tai džiugi žinia sunkmečiu – pedagogai gali ramiai ilsėtis vasarą,“ – sako ministras.

Tuo metu Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSF) teigimu, antradienį per susitikimą su Utenos „Saulės“ gimnazijos pedagogais G.Steponavičius pripažino, kad dalis atostoginių už vasarą pedagogus gali pasiekti rudenį.

Mokytojai į tai sureagavo perspėjimu, kad įgyvendinus tokius planus, naujų mokslo metų jie gali nepradėti laiku.

LŠMPSF paskelbtame pranešime teigiama, kad galimybė nepradėti darbo rugsėjo 1 dieną bus svarstoma, jei Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija nesieks susitarti dėl atostoginių išmokėjimo tvarkos iki birželio 17 dienos. Tą dieną vyks nacionalinė švietimo darbuotojų konferencija.

Pedagogų atstovai priminė, kad Darbo kodeksas griežtai nustato, jog darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos pranešime taip pat pabrėžiama, kad tuo atveju, jei darbuotojui priklausantis darbo užmokestis nustatytu laiku nesumokamas ne dėl darbuotojo kaltės, kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek delsta sumokėti darbo užmokestį, ir už pratęstą laiką mokama kaip už kasmetines atostogas.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, mokytojų atostoginiams reikia apie 200 mln. litų. Ministro teigimu, tokią sumą sukaupti biudžete ir vienu ypu išmokėti – sunku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius