Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Į Lietuvą grįžtantis ES paramos pinigai gali atpiginti skolinimąsi

Finansų ministerijos sprendimas į Lietuvą iš Liuksemburgo pervesti apie 210 mln. eurų (725 mln. litų) Europos investicijų fondo administruojamos paramos lėšų gali atpiginti skolinimąsi šalyje.
Eurai
Eurai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Dalis pinigų, kurie tuo metu nebus „įdarbinti“ paskoloms smulkiajam ir vidutiniam verslui, nuguls ir Lietuvoje veikiančiuose bankuose indėlių forma, o tai turės teigiamos įtakos tarpbankinėms „Vilibor“ palūkanų normoms, pirmadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

„Aišku, tai turės įtakos, didės likvidumas bankų sistemoje, manau, kad tai paskatins ir „Vilibor“ judėti žemyn. Apie 700 mln. litų mūsų rinkai yra daug“, – sakė „Danske Bank“ vyresnioji analitikė Violeta Klyvienė.

Pasak „UniCredit Bank“ Iždo prekybos ir likvidumo valdymo grupės vadovo Gvido Grinko, kai Lietuvos Vyriausybė gauna lėšų eurais, kad vykdytų apyvartą litais, Lietuvos iždas iškeičia eurus į litus, todėl pastarųjų Lietuvos bankų sistemoje padaugės.

Dėl litų pertekliaus, G.Grinko teigimu, bankai jau dabar muša indėlių palūkanas – įmonėms neapsimoka laikyti savo lėšų bankuose, jos norom nenorom gali pradėti pinigus investuoti į plėtrą.

„Gal pagaliau pavyks grįžti prie vieno pagrindinių pinigų politikos dėsnių – ekonominio nuosmukio metu palūkanų normos turi būti laikomos žemos, kad skatintų investicijas ir mažintų taupymą“, – tvirtino G.Grinkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius