Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kompensacijas už šildymą ir vandenį nori perduoti dalinti savivaldybėms

Radiatorius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Radiatorius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo kompensacijas už šildymą ir vandenį visose Lietuvos savivaldybėse leisti dalinti pačiai vietos valdžiai. Minsiterijos nuomone, taip jos būtų skiriamos skaidriau ir tik tiems, kam būtina.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, atsižvelgdama į piniginės socialinės paramos sistemos pertvarkos rezultatus, savivaldybių siūlymus bei tarpinstitucinės darbo grupės rekomendacijas.

Daugiau galių savivaldai šioje srityje paskatino perduoti pasiekti rezultatai bandomosiose savivaldybėse (Akmenės, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių ir Šilalės rajonų), kurios nuo 2012 m. teikia ir socialinę pašalpą, ir būsto šildymo išlaidų, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijas, vykdydamos savarankiškąją savivaldybių funkciją.

2014 metų I pusmetį, palyginti su 2013 metų I pusmečiu, kompensacijų gavėjų skaičius šalyje sumažėjo 3 proc., o išlaidos kompensacijoms mokėti sumažėjo 34,3 proc. Tuo pačiu laikotarpiu bandomosiose savivaldybėse kompensacijų gavėjų skaičius sumažėjo kur kas daugiau – 12,1 proc., o išlaidos kompensacijoms mokėti sumažėjo 26,3 proc.

Šiuo metu įstatymo projektas pateiktas visuomenei svarstyti.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką