Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva reikalauja „Gazprom“ derėtis dėl naujos dujų kainos (atnaujinta 13.38 val.)

Arvydas Sekmokas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Arvydas Sekmokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuva, surinkusi įrodymų, kad „Gazprom“ pažeidžia „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartį ir dujas Lietuvos vartotojams tiekia neteisinga kaina, ketvirtadienį išsiuntė koncernui pranešimą, kuriuo reikalauja ištaisyti sutarties pažeidimus.

„Siūlome „Gazprom“ pradėti derybas dėl pažeidimo ištaisymo – dėl teisingos dujų, tiekiamų Lietuvos vartotojams, kainos. Siūlome šitas derybas rengti Briuselyje esančioje Lietuvos atstovybėje. Taip pat siūlome „Gazprom“ paviešinti „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartį, kad būtų galima objektyviai vertinti susidariusią situaciją“, – sakė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Paklaustas, kokių privatizavimo sutarties pažeidimų padarė „Gazprom“, ministras įvardijo koncerno atstovų pareiškimus, kad dujų kaina Lietuvai yra didinama dėl politinių priežasčių ir yra maždaug 15 proc. aukštesnė nei valstybėms kaimynėms.

Tačiau kokia turėtų būti teisinga dujų kaina, kurią numato „Lietuvos dujų“ privatizavimo sutartis, A.Sekmokas neatskleidė, nes ji esanti konfidenciali. Ministras pasakė tik tiek, kad dujų kaina turėtų būti analizuojama nuo tada, kai bendrovė buvo privatizuota.

„Tikimės, kad „Gazprom“ nustatys teisingą dujų kainą Lietuvos vartotojams“, – kalbėjo A.Sekmokas. Ministerija dėl sutarties pažeidimo ištaisymo siūlo susitarti per 60 dienų. Kitu atveju žadama kreiptis į Stokholmo arbitražą dėl sutarties anuliavimo nuo jos sudarymo momento ir restitucijos.

Lietuva dėl diskriminacinių dujų kainų taikymo „Gazprom“ yra apskundusi Europos Komisijai.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką