Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos finansinis turtas pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo 310,3 mlrd. litų

Pinigai
BFL/Gedimino Savickio nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šalies finansinio turto metinis augimo tempas, mažėjęs kiekvieną ketvirtį 2009 metais, 2010 m. pirmąjį ketvirtį padidėjo 0,3 procento. Lietuvos finansinis turtas 2010 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo 310,3 mlrd. litų, jo 28 proc. sudarė paskolos, 25 proc. – akcijos, 19 proc. – indėliai, 10 proc. – skolos vertybiniai popieriai.

2010 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje Lietuvos įsipareigojimai buvo 373,2 mlrd. litų, jų metinis augimo tempas buvo -1 procentas (2009 m. I ketv. – 3 proc.), teigiama Lietuvos banko išplatintame pranešime.

Trečdalį visų įsipareigojimų (35 proc.) sudarė paskolos ir skolos vertybiniai popieriai. Jų santykis su finansiniu turtu pirmąjį ketvirtį buvo 43 procentai. Pastaraisiais metais šis rodiklis mažai keitėsi. Išsiskyrė tik valdžios sektorius, kuriame minėtas rodiklis šių metų pirmojo ketvirčio pabaigoje siekė 101 procentą.

Ekonomikos sektorių ryšiai nepakito. Didžiausi skolininkai, kaip ir anksčiau, buvo namų ūkiai ir nefinansinės korporacijos, o pagrindiniai finansuotojai – kitos pinigų finansinės institucijos (KPFI).

Didelį vaidmenį Lietuvos ekonomikoje vaidina kitos šalys (nerezidentai). Nerezidentai, kurie 2010 m. pirmąjį ketvirtį turėjo 68 proc. visų Lietuvoje išleistų skolos vertybinių popierių (VP), buvo įsigiję 72 proc. centrinės valdžios ir 30 proc. kitų pinigų finansinių institucijų išleistų skolos VP. Jiems taip pat priklausė 34 proc. visų Lietuvoje išleistų akcijų. Didžiausios nerezidentų investicijos buvo skirtos Lietuvos finansų sektoriui – jiems priklausė 93 proc. KPFI akcijų ir 82 proc. draudimo įmonių akcijų.

Komentarai
Šioje istorijoje Lietuva
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką