-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Algirdas Butkevičius: atsiskaitymas grynaisiais pinigais turi būti reglamentuotas

Atsiskaitymas grynaisiais pinigais turi būti reglamentuotas, nes tai yra ir saugumo šalyje klausimas, sako premjeras Algirdas Butkevičius. LRT Radijui premjeras teigia, kad grynieji pinigai dažnai tampa šešėlinės ekonomikos dalimi.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Žinoma, grynieji pinigai patys savaime nėra šešėlinės ekonomikos priežastis. Jie kartais tarnauja kaip šešėlinės ekonomikos instrumentas ir terpė. Atsiskaitymai grynaisiais pinigais kai kada sukuria prielaidą, kad jie gali būti panaudoti ir gauti iš šešėlinės ekonomikos“, – sako A. Butkevičius.

Projekte siūloma, kad verslu besiverčiantys asmenys ir bendrovės grynaisiais galėtų atsiskaityti iki 3 tūkst. eurų, o fiziniai asmenys – iki 5 tūkst. eurų.

Premjero teigimu, svarbu reglamentuoti iki kokio dydžio atsiskaitymai grynaisiais pinigais leidžiami juridiniams ir fiziniams asmenis, užsiimantiems ūkine komercine veikla. Tai esą padėtų kovoti su šešėline ekonomika: „Tai yra iš dalies klausimas, susijęs su saugumu, nes puikiai suprantame, kad didelės sumos neturi būti kažkur naudojamos, [...] perkant prekes bei apmokant už paslaugas.“

Siekiant mažinti šešėlinę ekonomiką, parlamentarams antradienį teikiamas įstatymo projektas, kuriuo siūloma apriboti atsiskaitymus grynaisiais. Projekte siūloma, kad verslu besiverčiantys asmenys ir bendrovės grynaisiais galėtų atsiskaityti iki 3 tūkst. eurų, o fiziniai asmenys – iki 5 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius