-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

​Rusai nenori skirti papildomų lėšų Krymui išlaikyti, bet dėl Krymo okupacijos pinigų jau neteko privačių pensijų kaupėjai

Krymas Rusijai priklauso jau 100 dienų. Nevyriausybinės organizacijos „Levada Centras“ duomenimis, rusai palaikė Krymo prijungimą prie Rusijos, tačiau dabar ne visi yra pasiryžę mokėti kainą už naujo Federacijos vieneto išlaikymą. 30 proc. respondentų nenori prisidėti prie Krymo išlaikymo, o 19 proc. teigia esantys įsitikinę, kad tai jų išvis neliečia, rašo newsru.com.
Krymas
​Rusai nenori skirti papildomų lėšų Krymo išlaikymui, bet pensinių santaupų tam negaili / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusai faktiškai jau sumokėjo už Krymo prisijungimą iš savo pensijų. Rusijos finansų ministras Antonas Siljanovas pranešė, kad valdžia neturi galimybių sugrąžinti privačiuose pensijų fonduose įšaldytų gyventojų santaupų.

„Šaltinių tam nėra. Niekas nesiruošė grąžinti šitų pinigų, nes šitie pinigai nukeliavo į Krymą“, – sakė finansų ministras.

„Šaltinių tam nėra. Niekas nesiruošė grąžinti šitų pinigų, nes šitie pinigai nukeliavo į Krymą“, – sakė finansų ministras.

Rusijos ūkio plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas mano, kad 243 mrd. rublių užšaldytų pensijų turi būti grąžinti nevalstybiniams pensijų fondams.

Per ketverius metus Rusijos vyriausybė yra numačiusi Krymui skirti iki trilijono rublių. Vien vieno infrastruktūros projekto – tilto į Krymą statybos – kaina sieks 283-349 mlrd. rublių.

Užšaldytų pensijų valdžia grąžinti ir nežadėjo, bet žadėjo atsižvelgti į šiuos gyventojų nuostolius, tai yra, konfiskuotus pinigus pakeisti į sąlyginius taškus. Užšaldytos pensijos į taškus buvo konvertuotos taip, kad žmogui yra sunku susigaudyti, kokios pensijos jis gali tikėtis. Be to, pensijos priklauso nuo pervedimų iš valstybės biudžeto.

Tiesioginį solidarumo mokestį Krymo palaikymui Rusijoje šiuo metu įvesti būtų sudėtinga. Tokį mokestį 1991 metais įvedė Vokietija, taip paremdama savo rytines žemes po VFR ir VDR susijungimo.

Privačių pensijų įšaldymas tęsis bent iki 2015 metų.

Aleksejus Graždankinas, „Levada Centras“ direktoriaus pavaduotojas, sakė, kad tik menka mažuma rusų mano, kad Krymo prijungimas prie Rusijos buvo neteisėtas.

„Rusai ne itin pasitiki pensiniu kaupimu: jie priprato, kad valstybė retai vykdo savo įsipareigojimus piliečiams. Pačios pensijos nesiekia ir 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio šalyje“, – sakė sociologas.

Todėl pensijų įšaldymas Rusijoje pasitiktas nedramatizuojant šio fakto. „Žinoma, dalis nepatenkintų rusų gali sukurti pagrindą socialiniam protestui. Tačiau organizuoti tokį protestą šiuolaikinėje Rusijoje nėra kam“, – sakė sociologas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius